• Dolar
  16.885
 • Euro
  17.833
 • Ç.Altın
  1.595
 • Altın
  992.000
KIRIKKALE
24°
04:6

Öğleye kalan Süre

15 Temmuz şehitlerinin kabrinden alınan toprak, Halisdemir'in mezarına götürülüyor

​​​​​​​15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit düşüp Çankırı'ya defnedilen 11 şehidin kabirlerinden aldıkları toprakları, şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in Niğde'deki kabrine ulaştırmak üzere bisikletleri ile yola çıkan sporcular, K


18 Vites Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü tarafından '15 Temmuz Şehitlerini ve Ömer Halisdemir'i Anma Turu' etkinliği kapsamında Çankırı’daki 15 Temmuz şehitlerinin kabirlerinden aldıkları toprakları şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in Niğde'deki kabrine ulaştırmak üzere bisikletleri ile yola çıkan 18 Vites Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü sporcuları, Kırıkkale’ye gelerek 15 Temmuz şehidi Özel Harekat Polisi Hakan Yorulmaz’ın kabrini ziyaret etti.

18 Vites Bisiklet ve Doğa Sporları Kulüp Başkanı Engin Çimen, “Çankırı’da yatmakta olan 15 Temmuz’da şehit olan 11 şehidimizin mis kokan topraklarını teslim aldık. Şehitlerimizin topraklarını Çankırı üzerinden, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde olmak üzere şehidimiz Ömer Halisdemir’in kabrine ulaştıracağız. Bu etkinliği düzenlerken, 15 Temmuz şuurunu, vatan millet sevgisini, gelecek nesillere ve sonraki kuşağa aktarmak için böyle bir etkinlik düzenledik, umarım bunda başarılı oluruz” dedi. Sporcular daha sonra Kırşehir’e doğru yola çıktı.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

26586

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-