• Dolar
  20.895
 • Euro
  22.616
 • Ç.Altın
  2.236
 • Altın
  1.329
KIRIKKALE
26°
01:10

İkindi'ye Kalan Süre

Akşener, “100 bin öğretmeni öğrencilerine kavuşturacağız”

​​​​​​​İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “100 bin öğretmenin 15 Mayıs'ın bir ay sonrası içinde tamamını tayin edeceğiz. 100 bin öğretmenimiz, öğrencilerine kavuşacak. Bütün köy okullarını yeniden açacağız” dedi.


İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Kırıkkale Cumhuriyet Caddesinde partisinin il başkanlığınca düzenlenen programa katıldı. Program kapsamında İyi Parti'nin Kırıkkale milletvekili adayları sahneye çağırılarak tanıtıldı. Daha sonra vatandaşlara hitap eden Akşener, burada insanları ‘şucu bucu’ diye ayırmayı reddettikleri için vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyledi. İktidara geldiklerinde ekonomiyi emanet edecekleri Prof. Dr. Bilge Yılmaz'ı partililere tanıtan Akşener, “İnşallah kendisi ekonomimizi yönetecek. Kendisi ABD'de dünyanın bir numaralı üniversitesinde finans dersi veriyor. Ama ne yapmış biliyor musunuz? Vatandaşlık almamış. Bu arkadaşımız hala Türk vatandaşı. Amerikan vatandaşı olmamış” dedi.

 

Emekli maaşları hakkında konuşan Akşener, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasına ilişkin, 7 bin 500 lira emekli maaşı alanın aylığına hiçbir şey konmadığını ifade etti. 21 gün sonra maaş sorununu kendilerinin çözeceğini belirten Akşener, “MKE AŞ'yi aldılar elinizden ve KİT olmaktan çıkardılar. İnsanlar işten çıkarıldı, yerine de yenisi alınmadı. Onu da biz yeniden ihya edeceğiz ve bu şehirde işsiz genç kalmayacak inşallah. 100 bin öğretmenin 15 Mayıs'ın bir ay sonrası içinde tamamını tayin edeceğiz. 100 bin öğretmenimiz, öğrencilerine kavuşacak. Bütün köy okullarını yeniden açacağız. O taşımalı eğitim, köylerin bütün her şeyini ortadan kaldırdı. Mecburen taşındı bütün gençler. Dolayısıyla köy okullarıyla beraber hem öğretmen gelecek, hem cami canlanacak, hem de tarımda veterinerinden ziraat mühendisine kadar hepsi bulunacak” ifadelerine yer verdi.

 

Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun etkili, yetkili ve icracı birer Cumhurbaşkanı yardımcısı olacağının altını çizerek, “Herhalde ben de asayişten sorumluyum. Asayiş derken çıkıntılık yapanlara, sizi üzmeye kalkanlara ve gençlerin sinirini bozanlara karşı asayiş diyorum. Ama ben bedavadan oy istemem. Helal oylarınıza talibim. Bir oyunuz Kemal'e, bir oyunuz Meral'e” dedi. Akşener ve Yavaş, konuşmalarının ardından CHP, Saadet, Demokrat, Deva ve Gelecek partilerinin ortak kullanacağı seçim bürosunu ziyaret ederek vatandaşları selamladı.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

41814

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-