• Dolar
  18.079
 • Euro
  18.272
 • Ç.Altın
  1.641
 • Altın
  1.020
KIRIKKALE
33°
06:40

Öğleye kalan Süre

Başkanlar Kırıkkale’yi konuştu

Dünya Gazetesi ve TOBB işbirliğinde, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası destekleriyle hayata geçen "Başkanlar Konuşuyor" programında Kırıkkale ekonomisi masaya yatırıldı.


Programın bu haftaki konukları olan Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Varlı ve Ticaret Borsası Başkanı Harun Sümer, moderatör Handan Sema Ceylan, Vahap Munyar ve Hakan Güldağ ile sohbet ederek Kırıkkale ekonomisine ilişkin sorularını cevapladılar. İlimize son dönemde yapılan yatırımlar ve ekonomik verilere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Varlı şehrin gerek coğrafi konumu, gerek geçmişten gelen bilgi birikimi gerekse kalifiye insan günü açısından yatırımcılara cazip avantajlar sunduğuna dikkat çeken Varlı, özellikle savunma sanayi alanında şehrin kısa vadede hedeflerinin umut verici olduğunu ifade etti. Kırıkkale’ye yatırım yapacak olan firmalara her türlü kolaylığın sağlandığına dikkat çeken Varlı, şehrin yeniden savunma sanayinin parlayan yıldızı olma yolunda emin adımlarla yürüdüğünü söyledi. Kırıkkale TSO’ tarafından yatırımcılara öncülük etmek ve sanayicilerin birlikteliğini sağlamak amacıyla kurulan Kırıkkale Savunma Makine Sanayi AŞ ve sanayicilerin en büyük sorunlarından olan kalifiye ara eleman sorununa çözüm için hazırlanan Mesleki Eğitim Merkezi projelerinden de bahseden Varlı, ‘Kırıkkale’de sanayinin gelişmesi, üretimin ve istihdamın artması için durmadan çalışmaya devam edeceğiz’ dedi

İlginizi Çekebilir

KDV indirimi tüm kesimler açısından rahatlatıcı olacak

İlginizi Çekebilir

Zam yağmurundan trafik sigortası da nasibini aldı!

İlginizi Çekebilir

Delice Tuzu’na coğrafi işaret tescil belgesi 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

55389

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-