• Dolar
  18.628
 • Euro
  19.495
 • Ç.Altın
  1.716
 • Altın
  1.067
KIRIKKALE
17°
03:0

Öğleye kalan Süre

Bayram tatilinde 110 bin ekip ve 220 bin personel görev yapacak

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, ulaşımda 43 ilin geçiş güzergahında bulunan Kırıkkale’de emniyet kemeri denetimlerine katıldı.


 

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Jandarma Komutanı Albay Barış cücen ve İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut ile birlikte Kırıkkale-Ankara karayolundaki Yüksek Hızlı Tren Köprüsü altındaki uygulama noktasında durdurulan araçlarda emniyet kemeri denetimi yaptı. Sürücüleri emniyet kemeri takmaları ve hız yapmamaları konusunda uyarak Aktaş, araçlarda bulunan çocuklara kırmızı düdük dağıtarak, sürücülerin hız yaptıkları zamanlarda düdükleri öttürerek uyarmalarını istedi.

Denetimde açıklamalarda bulunan Aktaş, “Bayram tatiliyle birlikte karayollarımızda hem araç yoğunluğu hem de yaya yoğunluğu oluşuyor. Bu oluşan yoğunluktan kaynaklı maalesef birçok trafik kazaları da yaşanıyor. Trafik kazalarında birçok insanımızı kaybediyoruz ve yaralanan birçok insanımız oluyor. Bizlerde emniyet ve jandarma teşkilatı olarak işbirliği içerisinde bütün ülke genelinde bayram tatili yoğunluğundan kaynaklı trafik kazalarını en aza indirmek için büyük bir seferberlik başlattık. Günlük yaklaşık 8 bin emniyet ekibimiz ve 2 bin civarında da jandarma ekibimiz olmak üzere günlük yaklaşık 10 bin ekiple ve 19 bin personelimiz sahada görev yapacaklar. Bayram tatilinin de içerisinde olduğu bir haftalık süreçte 110 bin civarında ekibimiz ve 210 bin civarında personelle sahada görev alacak. Sürücülerimizden de şunu istiyoruz, her şeyden önce hız limitlerine uysunlar, aşırı hız yapmasınlar. Hem ön hem de arka koltukta oturan yolcularımız emniyet kemerlerini taksınlar. Yapılan istatistiki çalışmalarda kazaların büyük bir kısmının varış yerine varmadan az önce olduğu görülüyor. Bu bayramdaki kampanyamız emniyet kemerini ön plana çıkarmaya çalıştık. Hem emniyet hem de jandarma teşkilatımızla ‘Bayramınız kemerli olsun’ kampanyamızı başlattık” dedi.

Vali Tekbıyıkoğulu ise konuşmasında, “Türkiye’nin en önemli güzergahlarından bir tanesinin üzerindeyiz. Trafik yoğunluğu şuanda yavaş yavaş artmış duruda. Bununla ilgili bütün önlemlerimizi aldık” ifadelerini kullandı. Aktaş ve Tekbıyıkoğlu daha sonra Bölge Trafik Denetleme Şube müdürlüğünde polis ve jandarma personeliyle iftar yaptı.

İlginizi Çekebilir

TMO’dan Kırıkkale’de denetim yaptı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de 'kilit kavşak'ta bayram yoğunluğu

İlginizi Çekebilir

Fırınlara Gramaj ve Hijyen Denetimi

Haber Yorumları

Yorum Yaz

91406

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-