• Dolar
  28.926
 • Euro
  31.349
 • Ç.Altın
  3.198
 • Altın
  1.888
KIRIKKALE
12°

Bisiklet puanlı yol yarışları 7’nci etabı Kırıkkale’de yapılacak

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 22-25 Eylül tarihinde ve Kırıkkale’de yapılacak 7’nci Etap Puanlı Yol Yarışlarının tanıtımı yapıldı.


Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 22-25 Eylül tarihlerinde Kırıkkale’de düzenlenecek olan 7’nci Etap Puanlı Yol Yarışlarının tanıtımı Kırıkkale Valiliği konferans salonunda yapıldı. Programa, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, protokol üyeleri ve davetliler katıldı. 7’nci etap puanlı yol yarışlarının tanıtım filmi ile başlayan programda konuşma yapan Vali Tekbıtıkoğlu, “Spor faaliyetleri bir ilin tanıtımı için çok önemli. Birçok kentin hem yurt dışı hem de yurt içinde bir spor veya kulüple özdeş olduğu zaman bilinirliği çok daha artıyor. Bizde Bisiklet Federasyonuyla beraber ilimize nasıl bir katkı bulunur diye bir araya geldik ve ülkemizdeki ulusal yarışmalardan birini Kırıkkale’ye hazırladık. Allah izin verirse bunu her yıl gerçekleştireceğiz. Hazırlıklarımızı da yapabilirsek uluslararası bir yarışma ilimizde yapılacak” dedi.

96 KİLOMETRELİK PARKUR

Federasyon As Başkanı Akyön ise konuşmasında, “Bu bizim için hayırlı ve güzel bir gün. Bu bir başlangıç. Türkiye genelinden profesyonel anlamda 400 sporcunun geleceği bir yarışı organize olacak. 4 gün sürecek ve 3 gün yarışların olacağı bir etkinlik. Yarış parkurumuzda Cumhuriyet Meydanı, Millet Bulvarı, Bağdat Köprüsü, Bahşılı ilçesi, Karaahmetli köyü, Karakeili ilçesi, Çeşnigir Köprüsü, İğdebeli köyü, Çelebi ve Keskin ilçeleri ile Hasandede köyü olmak üzere 96 kilometrelik bir etap. Sporcularımız, bisiklet sırtında 3 gün boyunca Kırıkkale’mizin marka şehir olması için Türkiye’ye ve dünyaya tanıtacağız” ifadelerini kullandı.

12 KATEGORİDE YARIŞMALAR YAPILACAK

96 kilometrelik güzergahta yapılacak yol yarışlarında genç erkek, genç bayan, U17 erkek, U15 erkek, U17 bayan, U15 bayan, master erkek 35+, master erkek 40+, master erkek 45+, master erkek 50+, master erkek 55+ ve master erkek 60+ kategorilerinde yarışlar yapılacak. Ayrıca, yarışlarda dereceye giren sporculara ve en centilmen sporculara para ödülü verilecek. Ayrıca toplantıda, Valilik koordinesinde, Kırıkkale Üniversitesinin destek verdiği ve Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan "Kırıkkale Anadolu" marka isimli bisikletin tanıtımının da yapıldığı programda, yarış hakkında katılımcılara bilgi verildi. Programın sonunda Federasyon As Başkanı Akyön, Vali Tekbıyıkoğlu’na milli takım eşofmanı hediye etti.

İlginizi Çekebilir

Vali Tekbıyıkoğlu: Uyuşturucuyla mücadelede 1 ya da 2 numarayız

İlginizi Çekebilir

Bisiklet puanlı yol yarışları 7’nci etabında il gün sona erdi

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale kültür varlıklarını tanıtma toplantısı yapıldı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

70044

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-