• Dolar
  28.920
 • Euro
  31.304
 • Ç.Altın
  3.198
 • Altın
  1.882
KIRIKKALE
12°

Demir, “İHA’larla terörün ve teröristlerin kafasını ezmeye devam edeceğiz”

​​​​​​​Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “İnsansız hava araçlarımızın(İHA) yetkinliği ve sahadaki performansı aslında şuanda bütün dünyada bilinen ve taktir edilen bir ölçüde. Oluşturulan kabiliyetlerle terörün ve teröristler


Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Kırıkkale Üniversitesinin(KKÜ) 30. Yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ‘Yakın geleceğin büyük Türkiye’sinde yerli ve milli ürün atağı’ konulu sempozyumda üniversite öğrencileriyle buluştu. Merkezi derslik binasında düzenlenen sempozyuma Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, KKÜ Rektörü Prof. Dr. Ersan Arslan, Emniyet Müdürü Fahri Bulut, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı. Sempozyumda öğrencilere tavsiyelerde bulunan Demir, Kırıkkale’nin savunma sanayisi denildiğinde akla gelen ilk illerden biri olduğunu söyledi. Demir, basına kapalı gerçekleştirilen kısımda öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Sempozyum sonrası açıklama yapan Demir, “İnsansız hava araçlarımızın yetkinliği ve sahadaki performansı aslında şuanda bütün dünyada bilinen ve taktir edilen bir ölçüde. Terörle mücadele ve son harekatlarda da bu etkinliği sahada göstermeye devam edecek hatta her geçen gün silahlı insansız hava araçlarımızın kullandığı silahlarımızın ve araçların kabiliyetleri giderek artıyor. Onları da sahada göstermeye devam edeceğiz. SİHA’ların üzerindeki mühimmatların yanında yine havadan, yere ve topçu mühimmatlarımız gibi çeşitli bomba ve akıllı mühimmatlarımız terörle mücadelede kullanılmaya devam edecek. Bu açıdan çok iyi bir noktadayız. Gerek Roketsan gerek Makine Kimya Endüstrisi (MKEK) geniş ölçüde bu tür mühimmatları ve silahları üretmeye devam ediyor. Bir taraftan TÜBİTAK, SAGE, bir taraftan diğer araştırma kuruluşlarımız ASELSAN, TUSAŞ, MKEK’imiz bu konuda güvenlik güçlerimizin, ordumuzun arkasındaki vurucu gücü ve teknolojiyi oluşturuyor. Bu konuda milletimizin içi rahat edecek. Burada oluşturulan kabiliyetlerle terörün ve teröristlerin kafalarını ezmeye devam edeceğiz. Elimizdeki silah, mühimmat ve bunların hassasiyetlerini sürekli geliştiriyoruz. Her harekatta başka bir yenilik, başka bir unsuru cepheye sürmekle ilgili faaliyetimiz var. Vurucu gücümüz hassasiyet ve etkinlik açısından artmaya devam ediyor. Bu artışında meyvelerini görmeye devam edeceğiz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Üniversitesi'nde 'taciz' iddiasına adli soruşturma

İlginizi Çekebilir

FETÖ firarisi Kırıkkale’de yolcu otobüsünde yakalandı

İlginizi Çekebilir

K.Ü.’den sapık profesöre soruşturma

Haber Yorumları

Yorum Yaz

94678

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-