• Dolar
  16.885
 • Euro
  17.833
 • Ç.Altın
  1.595
 • Altın
  992.000
KIRIKKALE
24°
04:37

Öğleye kalan Süre

Dünya Temizlik Hareketi'ne Yahşihan’dan Destek

2008’de Estonya’da başlayan, Dünyanın en büyük sivil çöp toplama hareketi Let’s Do It! 18 Eylül Dünya Çevre Temizlik Günü dolayısıyla tüm Türkiye’de eş zamanlı büyük bir temizlik yaptı. Bu etkinliğe Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz destek verere


KOLLARI SIVAYIP ÇÖP TOPLADILAR

2008’de Estonya’da başlayan, Dünyanın en büyük sivil çöp toplama hareketi Let’s Do It! 18 Eylül Dünya Çevre Temizlik Günü dolayısıyla tüm Türkiye’de eş zamanlı büyük bir temizlik yaptı. Bu etkinliğe Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz destek vererek çalışanları ve gönüllerle beraber temizlik yaptı. “Atıksız Bir Dünya” mottosu ile her yıl Eylül ayında Dünya Temizlik Günü gerçekleştiren Let’s Do It! Hareketi çöp körlüğünü yenmek ve farkındalık oluşturmak adına çalışmalarını yürütüyor. Her yıl Eylül ayında bütün Dünya’da eş zamanlı gerçekleşen Dünya Temizlik Günü ile birlikte çöp körlüğünü yenmek ve farkındalık oluşturmak adına çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz düzenlenen etkinliğe destek vermek adına Yahşihan Belediyesi ekipleri ve gönüllülerle beraber 43 ilin kesiştiği çevre yolunun civarı ve Kızılırmak nehri kenarında kolları sıvayıp çevre temizliği yaptı.  Etkinlikte derneklerle beraber gönüllülerde çöp topladı. Etkinlikte büyük emeği olan Let’s Do It Kırıkkale Temsilcisi Zehra Yılmaz’a Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz tarafından teşekkür belgesi verildi.

DOĞA BİZİM HERŞEYİMİZ

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “18 Eylül Dünya Çevre Temizlik Günü’nde duyarlılığı ve farkındalığı yaratmak amacıyla Let's do it İl Temsilciliği işbirliğinde ilçemizde 43 ilin kesiştiği çevre yolunun civarı ve Kızılırmak nehri kenarında kolları sıvayıp çevre temizliği yaptık. Gideceğimiz başka bir dünya yok! Doğa bizim her şeyimiz… Bizler doğayı korudukça doğa da bizi korur. Lütfen çevremize ve doğamıza sahip çıkalım. Organizasyonda emeği geçen tüm gönüllülere ve özelliklede Let’s Do It Kırıkkale Temsilcisi Zehra Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

93300

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-