• Dolar
  18.644
 • Euro
  19.645
 • Ç.Altın
  1.729
 • Altın
  1.075
KIRIKKALE
15°
01:6

Öğleye kalan Süre

Etiler Köprülü Kavşağı tüm hızıyla devam ediyor

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın projeleri arasında yer alan ve geçtiğimiz aylarda çalışması başlanan Etiler köprülü̈ kavsak son hızıyla devam ediyor.


448 Adet Kazık Çakıldı

Kırıkkale Belediyesi tarafından şehrin en yoğun trafik sıkışıklığının yaşandığı Etiler Kavşağında başlatılan Etiler Köprülü̈ Kavsak projesinde çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Çalışmalarda kavşağın yan duvarları tutacak olan 448 adet fore kazık çakılmasının ardından, kiriş başlıkları ile kısmi istinat duvarı örüldü. Sanayi yönüne ait ilk ana hat kazısının kısmen tamamlandığı çalışmalarda çarşı istikametine doğru hat kazısına geçildi. Şehir ulaşımında yılların sorununu çözüme ulaştıracak proje tamamlandığında Sanayi-Osmangazi Mahalleri ile Çarşı istikameti arası geçişlerde trafik derdi ortadan kalkarak sorunsuz hale gelecek.

Trafik Rahatlayacak

Çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, şehrimizin en kavşak noktalarından ve yoğun trafiğin yaşandığı Etiler Köprülü Kavşak Projesinde çalışmaların yoğun şekilde sürdüğünü belirterek “Projemiz hızla ilerliyor, birinci aşamayı tamamladık, köprülü kavşak projemizde çalışmalarımızı dikkatli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirirken, çevreye ve trafik akışına zarar vermemeye büyük hassasiyet gösteriyoruz. Şehrimizin en önemli trafik sorunlarından birini çözeceğimiz projemizi en kısa sürede tamamlamak üzere çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Kazaların Önüne Geçilecek

Bu bölgede kavşak çalışması öncesi trafik yoğunluğundan dert yanan çevre sakinleri ve sürücüler kavşak çalışmasının hızla ilerlediğine şait olduklarını belirterek Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya teşekkür ettiler. Çevre sakinleri ve sürücüler bu bölgenin geçmişten bu güne her dönemin projesi olduğunu belirterek “Çalışmaları takip ediyoruz, burada çalışmalar gece gündüz devam ediyor. Verilen tarih sözü içerisinde çalışmaların tamamlanacağını düşünüyoruz.  Yapım çalışması öncesi burada sıklıkla ölümlü, yaralamamalı, maddi hasarlı kazalar meydana gelmekte idi. Bu çalışma ile yaşanan kazalarında önüne geçilmiş olacak.

İlginizi Çekebilir

Etiler Köprülü Kavşağı tüm hızıyla devam ediyor

İlginizi Çekebilir

Etiler Köprülü Kavşağın yüzde 70’i tamamlandı

İlginizi Çekebilir

ROKET-SAN’ın İLK önceliği Kırıkkaleli gençler

Haber Yorumları

Yorum Yaz

10710

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-