• Dolar
  18.644
 • Euro
  19.645
 • Ç.Altın
  1.729
 • Altın
  1.075
KIRIKKALE
15°
01:42

Öğleye kalan Süre

Gürültü kirliliğine birlikte engel olalım

Vatandaşın huzur ve güveninin sağlanması amacıyla mücadele gerçekleştiren Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü, caddede, sokakta ve şehrin bütün bölgelerinde gürültü kirliliğini önlemek amacıyla harekete geçti.


İl Emniyet Müdürlüğü, 2022 yılı itibariyle şehrin bütün genelinde gürültü yapan araçlar, motosikletler ve çeşitli şekilde gürültü yapanlara yönelik kampanya başlattı.  ‘Gürültü Kirliliğine Birlikte Engel Olalım’ kampanyası kapsamında İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut ve görevde bulunan yetkili emniyet mensupları, Polis Evi’nde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Müdür Bulut, yılbaşı itibariyle şehrimizde gürültü konusunda toplumsal farkındalığın artırılarak gürültü kirliliğine birlikte engel olacağımızı söyledi.

Sunum eşliğinde bilgilendirme yapan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü İsa Söğüt,Bu kampanya kapsamında yazılı ve görsel basının katkıları ile oluşturulacak sosyal kampanyanın yanı sıra sürücülere eğitim verilecektir. Kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve trafik ile ilgili faaliyet gösteren meslek örgütlerine afiş asılması, ilimiz giriş çıkış noktalarında bulunan üst geçitlere brandalar asılacaktır”

“Belediye ve AVM’lerde led reklam panolarında gürültü konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla görsellerin yer alması sağlanacaktır. İlimizde veya sürücü yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde daha çarpıcı kumaş, brandalara yer verilecek olup broşür gibi argümanlarla konunun desteklenmesi planlanmaktadır. Yılbaşı itibariyle şehrimizde gürültü konusunda toplumsal farkındalığın artırılarak gürültü kirliliğine birlikte engel olunmaya çalışılacaktır” dedi. Kampanya tanıtımı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

İlginizi Çekebilir

Eroğlu, hayatını kaybetti

İlginizi Çekebilir

Gürültü kirliliğine birlikte engel olalım

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de semt pazarında fiyat, maske ve terazi denetimi

Haber Yorumları

Yorum Yaz

42788

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-