• Dolar
  16.885
 • Euro
  17.833
 • Ç.Altın
  1.595
 • Altın
  992.000
KIRIKKALE
24°
03:47

Öğleye kalan Süre

‘Gürültüsüz bir Kırıkkale’ için gökyüzüne balon bırakıldı

KIRIKKALE'de, trafikte ki gürültü kirliliğini önlemek amacıyla 'Gürültüsüz Bir Kırıkkale İstiyorum' kampanyası kapsamında gökyüzüne 71 balon bırakıldı.


Kırıkkale Valiliği koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğünce trafikte ki gürültü kirliliğini önlemek amacıyla başlatılan 'Gürültüsüz Bir Kırıkkale İstiyorum' kampanyası kapsamında düzenlenen etkinlikle hayata geçirildi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinliğe Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Albay Barış Cücen, öğrenciler ile davetliler katıldı. Kırıkkale Belediyesince Emniyet Müdürlüğü bünyesine katılan elektrikli bisikletin tanıtımı yapıldı. Daha sonra Vali Tekbıyıkoğlu ve beraberindekiler, öğrencilerle kampanyaya dikkat çekmek amacıyla gökyüzüne 71 balon bıraktı.

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, “Bir şehrin medeniyet seviyesini ölçerken o şehrin sessiz olması da çok önemli bir kıriter. Hakikatten dünyada medeniyet olan şehirlere baktığımızda bu şehirlerde insanların birbirlerini rahatsız etmemek için dikkat ettiğini görüyoruz, korna kullanmadıklarını görüyoruz. Kırıkkale’mizde gürültü çok büyük bir problem değil ama biz bunu daha iyi bir seviyeye çıkarmaya çalışıyoruz. Bazı meslekler var geceleri çalışıyorlar geceleri dinleniyorlar, hastası olan var, istirahat etmekte olan insanlar var, hastanelerimiz bu konuda çok hassas yerler, yine bir yerde matem olabilir. Bir şehirde ne kadar az gürültü olursa bir başkasını o kadar az rahatsız ediyor demektir. Kırıkkale’de emniyetimiz vasıtasıyla böyle bir kampanya başlattık. Bununla beraber belediyemizin katkısıyla emniyet teşkilatımıza sessiz elektrikli bisiklet kazandırdık. Bu nedenle dar yollarda daha sessiz bir şekilde insanları rahatsız etmeden arkadaşlarımız olay yerine ya da görev yerine çok daha hızlı ve sessiz bir şekilde ulaşmış olacak” dedi.  Ayrıca Vali Tekbıyıkoğlu, Hürriyet Caddesinde durdurulan sürücülere korna kullanımında uyarılarda bulunarak broşür verdi.

İlginizi Çekebilir

Gürültü kirliliğine birlikte engel olalım

İlginizi Çekebilir

‘Gürültüsüz bir Kırıkkale’ için gökyüzüne balon bırakıldı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

93763

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-