• Dolar
  18.082
 • Euro
  18.263
 • Ç.Altın
  1.641
 • Altın
  1.020
KIRIKKALE
33°
07:34

Öğleye kalan Süre

Huzur Köy Bağımlılıkla Mücadele Merkezi yatılı olarak hizmet verecek

​​​​​​​İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 2021 yılında Kırıkkale’de hizmete açılan Huzur Köy Bağımlılıkla Mücadele Merkezi artık yatılı olarak hizmet verecek.


Kırıkkale Valilisi Bülent Tekbıyıkoğlu başkanlığında valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, Jandarma Komutanı Albay Barış Cücen, Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Sağlık Müdürü Murat Ağırtaş katıldı. Huzur Köy Bağımlılıkla Mücadele Merkezi’nin 18 yaş ve üzeri madde bağımlılarının tedavi edilerek hayata uyumlarını sağlanarak yeniden hayata tutunmaları sağladığını Huzur Köy Bağımlılıkla Mücadele Merkezi’nde, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi'nde (AMATEM) arındırma tedavileri tamamlandıktan sonra 6-12 aylık temiz kalma sürecine giren bağımlılara hizmet verecek.

Vali Tekbıyıkoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, “Bağımlılık mücadele Dünya’nın gündeminde olan bir konudur. Yapılan çalışmalar gösteriyor ki Avrupa nüfusunun yaklaşık 3’te 1’i, dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 6’sı ülkemizde bu oran daha düşük olmakla beraber gündemimizde oluşan bir problemle karşı karşıyayız. Bağımlılıkla mücadele kapsamında ilimizde örnek bir çalışma yürütüyoruz. Mücadeleyi ikiye böldük. Bir önleyici hizmetler kapsamında bağımlı olmamış, bir kez bulaşmış veya bulaşma eğiliminde olan veya tüm gençliğimize hedef kitle alarak hedef kitle çalışmaları gerçekleştireceğiz. Mobil ekipler oluşturarak ev ziyaretleri, mahalle konağı ziyaretleri ile aile danışma ve destekleri ziyaretlerini gerçekleştirip bu konudaki farkındalığı artırmayı düşünüyoruz. Huzur Köy Projesi 2019 yılında sosyal gelişmeyi destekleme programı kapsamında valiliğimizce başlatılan bir projedir. Burada gündüzlü bir hizmet veriyordu. Fakat Türkiye’de ilk defa bu hizmeti yatılı olarak çevirdik. Bağımlı olduktan sonraki kısmı çok zor bir mücadele. Bu işi başaranları kutluyorum. Huzur Köy’deki çalışmalar kapsamında yaklaşık 1 milyon lira para harcanarak rehabilitasyon merkezine uygun hale getirildi. Bu konuda örnek ve Türkiye’de bir ilk olmak gibi bir irademiz var. Bu işi hep beraber başaracağımıza inanıyoruz. Bu konuda çalışanlara ve ailelere yönelik eğitimler verildi. 14 farklı modülde 182 oturumda vaka örnekleri ve uygulama çalışmaları gerçekleştirildi” dedi.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

26089

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-