• Dolar
  28.920
 • Euro
  31.304
 • Ç.Altın
  3.198
 • Altın
  1.882
KIRIKKALE
12°

İktidara gelirsek 1 yıl içerisinde Suriyeli kalmayacak

Zafer Partisi Kırıkkale İl Başkanı Salim Duruakan ve il teşkilatı, Kırıkkale’deki basın mensupları ile bir araya geldi. Durukan yaptığı açıklamada, “İktidara gelirsek, 1 yıl içerisinde Suriyeli kalmayacak” dedi.


Ümit Özdağ liderliğinde kurulan Zafer Partisi, çalışmalarına devam ediyor. Kırıkkale’de de devam eden çalışmalar kapsamında Zafer Partisi Kırıkkale İl Başkanı Salim Duruakan, basın mensupları ile bir araya geldi. Düzenlenen kahvaltıda konuşan Duruakan, ülke gündemini ve iktidarı değerlendirdi. Mülteciler ile ilgili de açıklamalarda bulunan Duruakan, “İktidara gelirsek, 1 yıl içerisinde Suriyeli kalmayacak” dedi.
Teşkilat çalışmaları hakkında konuşan Duruakan; “Teşkilatımız kuruldu valilikten onay alındı. Amacımız Şubat ayında il kongresi ve seçime hazır hale gelmek. Birinci politikamız; sığınmacıları göndermek. Bu konu için Kırıkkale’de imza topluyoruz. ‘Neden göndermek istiyorsunuz?’ derseniz; 10 milyon Suriyelinin maliyeti çok fazla. Hiç ekmek kuyruğunda Suriyeli gördünüz mü? Ama PTT önlerinde Suriyeli kuyruğu var.” dedi.

Eğitim sistemi içerisinde yer alan göçmenleri eleştiren Duruakan; “Ben kendi çocuğumu devlet okuluna verdim. 44 kişilik sınıfta, 12 tane Suriyeli var. Durum böyle olunca, öğretmenler her şeyi bırakıp, onlara Türkçe öğretmeye çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

Kendilerinin Türk milliyetçisi olduğunu belirten Duruakan; “Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürüyeceğiz. Biz Türk milliyetçisiyiz, ırkçı değiliz. Bizim kadınlarımız gider cephede şehit olur.” dedi.

İlginizi Çekebilir

İktidara gelirsek 1 yıl içerisinde Suriyeli kalmayacak

Haber Yorumları

Yorum Yaz

99172

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-