• Dolar
  28.926
 • Euro
  31.349
 • Ç.Altın
  3.198
 • Altın
  1.888
KIRIKKALE
12°

Kaskınla Yol Ver Hayata

Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü, Kırıkkale’deki motosiklet sürücülerinin ekipman konusunda bilinçlenmesi amacıyla etkinlik düzenledi. Kırıkkale Valisi Mehmet Makas’ın da katıldığı etkinlikte, motosiklet sürücülerine kask hediye edildi.


MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİ BİLİNÇLENDİRİLDİ
Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü, trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarını yüzde 50 azaltmayı hedefleyen ‘Kaskınla Yol Ver Hayata’ etkinliği düzenlendi. Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planında belirlenen hedefler doğrultusunda düzenlenen etkinlikte, motor sürücüleri koruyucu ekipman ve kask kullanımı konusunda bilinçlendirildi. İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Günümüzde artan ihtiyaçlar doğrultusunda trafikte motosikletli sürücü sayısında önemli derecede artış olduğu ve çoğu zaman söz konusu sürücülerin trafiği tehlikeye düşürecek şekilde motosiklet kullandıkları ve motosiklet kullanırken koruyucu ekipman ile kask kullanmadıkları görülmüştür.” ifadeleri kullanıldı.

SÜRÜCÜLERE KASK HEDİYE EDİLDİ
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, geçmiş tarihlerde motosiklet kazası yapmış olan Merve Biçer, Sena Meydaner ve Alp Altıner’e, özel olarak hazırlanan kask hediye edildi. Ayrıca hafta boyunca, kampanyaya ait içeriklerin dijital ekranlarda yayınlanacağı ve motosiklet sürücülerine  ‘Kask Tak Hayatta Kal, Yelek Giy Görünür Ol’ baskılı reflektörlü yelek dağıtımı yapılacağı belirtildi.

 

“ÖLÜMLÜ TRAFİK KAZALARI YÜZDE 50 AZALDI”
Yapılan çalışmaların insan öncelikli çalışmalar olduğunu dile getiren Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, yaptığı açıklamada, “İl Emniyet Müdürlüğü’müzün başlatmış olduğu güzel bir uygulama ile karşınızdayız. Motosiklet sürücüsü kardeşlerimizle hem hal oluyoruz. Nedir çalışmamız; Kask Tak Hayatta Kal, Yelek Giy Görünür Ol. Buradaki gayemiz bütün çalışmalarımızda olduğu üzere önce insan. Bu çalışma kapsamında, kaskın önemi ve ehemmiyetini Kırıkkaleli hemşehrilerimiz ve motosiklet sürücülerimize anlatabilmek adına İl Emniyet Müdürlüğü’müzün himayesinde bir çalışma yapıldı. Daha öne kaza geçirmiş, acı tecrübeyi tatmış kardeşlerimiz var yanımızda. Hem onlara kask hediye ettik hem de o hataları bir daha düşmemeleri ve tekerrür etmemesi kapsamında farkındalık eğitimi veriyoruz burada. Ben destek veren hem İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Bölümüne hem de Jandarma Komutanlığı’mıza şükranlarımızı sunuyorum. Tabi bölgemiz kırsal bir bölge ve motosiklet kullanımının da yoğun olduğu bir bölge. Gençlerimize tavsiyelerimizde bulunduk, onları da dinledik. İnanıyorum ki bundan sonra tüm Kırıkkale’de motosiklet sürücüsü kardeşlerimiz, kaskını takıp hayata yol verecek, yeleğini giyip görünür olacak. Allah kazasız belasız İnşallah sürüşler nasip etsin. Onlar bizim için kıymetli. Trafikte son yıllarda yapılan çalışmalar neticesinde, ölümlü trafik kazaları yüzde 50 oranında azaltıldı. Bu çalışma ile de o ana çalışmaya katkı sağlayacağımıza ben inanıyorum.” dedi.

 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

83357

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-