• Dolar
  28.923
 • Euro
  31.347
 • Ç.Altın
  3.198
 • Altın
  1.889
KIRIKKALE
12°

‘Kırıkkale-2053; Arama Konferansı’ düzenlendi

Kırıkkale'nin ekonomik, kültürel ve sosyal olarak güçlenmesi ve yakın geleceğin Büyük Türkiye'sine katkı sunabilmesi, ‘Kırıkkale-2053; Arama Konferansı’ düzenlendi


Kırıkkale Üniversitesinde düzenlenen konferansa Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin ile İl Jandarma Komutanı Albay Barış Cücen de katıldı. Konferanstan çıkacak sonucun ‘Kırıkkale'nin Strateji Belgesi’ olarak belgelendirilerek, gelecek nesillere yol göstermesi amaçlanıyor. Konferansın açılışında konuşan Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Kırıkkale Üniversitesince Merkez Derslikler Binası'nda gerçekleştirilen konferansın açılışında, bir memleketin, devletin ve milletin terakkiye ulaşması ve ilerlemesi için bazı fonksiyonları yerine getirmesi gerektiğini söyledi. Tekbıyıkoğlu, “Bunların içerisinde akıl, gayret ve hızın çok önemli. Bu, başka milletlerin ne yapacağını bilmek ve kendine düşeni iyi tayin etmekle alakalı bir mesele. Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki savaşta ülkemiz, akıl ve strateji dolu hamleler yaptı. Savaşta etkin danışmanlık hizmeti verildi ve savaşın stratejisinde önemli etkenlerimiz oldu. Dünya çok hızlı değişiyor ve gelişiyor. 30 yıl önceki dünyamız ile şu anda kullandığımız cihazlardan tutun da bildiğimiz bilgi kaynaklarına kadar çok büyük farklar var. Dünya sahnesinde yer almak istiyorsak hızlı olmak zorundayız. Bunların hepsinin ötesinde de gayret çok önemli” dedi.

Tekbıyıkoğlu, “Savunma sanayiinden teknolojiye kadar 17 başlık belirlendi. Hemen hemen bütün başlıklar belirlenmiş. Bu terakkiyi sağlarken bazı şeylere dikkat etmek ve kendi kimliğimiz de taşımamız lazım. Teknolojinin ilerlemesiyle beraber dünyada herkes birbirine benzemeye başladı. Böyle bir problem var. Bazı değerlerimizi kaybediyoruz. Bu çok büyük bir tehlike. Eğer ülkemizi, milletimizi, çocuklarımızı gelecek kuşaklara sağlıklı bir şekilde intikal ettirmek istiyorsak bunlara çok dikkat etmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan ise konuşmasında, “Buradan çıkacak strateji belgesiyle ilimizin önümüzdeki 30 yıl içerisinde gideceği yol ve yoldaki levhalar dikilecek.  Katılımcıların burada sunacağı ve daha sonra şekillenecek metinle Kırıkkale'nin ve Türkiye'nin kaderiyle doğrudan bağlantılı olan bir sonucu ortaya çıkaracaklarını anlatan Aslan, "Bugün yapacağımız şey, istikbalimiz için çok önemli bur husus. Umarım, diğer şehirlerde de benzer çalışmaların yapılması için bir örnek olur. Evlatlarımıza ve torunlarımıza bir şeyler bırakmamız gerekiyor. Onun için bu çalışmayı düzgün bir şekilde tamamlamak çok önemli." dedi. Gün boyunca devam edecek konferansta, 17 farklı alandan moderatörler, raportörler, uzmanlar, kamu kurumlarının idarecileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılıyor.

 

İlginizi Çekebilir

K.Ü.’den sapık profesöre soruşturma

İlginizi Çekebilir

Üniversite öğrencilerine siber suçlara yönelik eğitim

İlginizi Çekebilir

‘Hezarfen Orta Anadolu Projesi’ ile KOBİ’lere danışmanlık hizmeti verilecek

Haber Yorumları

Yorum Yaz

10212

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-