• Dolar
  28.944
 • Euro
  31.330
 • Ç.Altın
  3.198
 • Altın
  1.882
KIRIKKALE
12°

Kırıkkale'de 400 bin acil çağrının yüzde 25'i amaca yönelik

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, 2021 yılında kentteki 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen 400 bin acil çağrının sadece yüzde 25'inin amaca yönelik olduğunu söyledi.


Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, 112 Çağrı Merkezi'ni ziyaret etti. 112 Çağrı Merkezi Müdürü Muhammet Ali Tekinay'dan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Tekbıyıkoğlu, "Yıl içerisinde 400 bin çağrının üzerinde çağrı, ilimiz 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ulaştı ama bu aramaların sadece yüzde 25'i amaca yönelik çağrılardı. Geriye kalan aramaların bir kısmı amaca yönelik olmayan talep ve bilgi isteyen çağrılar, bir kısmı da asılsız ve gereksiz hatlarımızı meşgul eden çağrılardı. Asılsız ısrarlı aramalara ilişkin cezai işlemler uygulamaktayız, uygulamaya da devam edeceğiz" dedi.

İlginizi Çekebilir

Özgür Hoca aday adaylığı başvurusunu yaptı

İlginizi Çekebilir

'Kilit kavşak' Kırıkkale'de bayram trafiği başladı

İlginizi Çekebilir

Yaşlı adamı önce dövdüler sonra tabanca ve parasını çalıp kaçtılar

Haber Yorumları

Yorum Yaz

72401

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-