• Dolar
  27.386
 • Euro
  29.066
 • Ç.Altın
  2.760
 • Altın
  1.630
KIRIKKALE
23°

Kırıkkale’de binlerce kişi 15 Temmuz şehitleri için yürüdü

Kırıkkale'de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anmaları kapsamında binlerce kişinin katılımıyla yürüyüş düzenlendi.


15 Temmuz darbe girişiminin altıncı yılında Kırıkkale Valiliği ve Kırıkkale Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği anma programı nedeniyle binlerce Kırıkkaleli, 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda bir araya geldi. Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı'nın öncülüğünü yaptığı grup, ellerindeki bayraklarla, mehter takımı eşliğinde marşlar söyleyerek yürüyüşe geçti.

“HİÇBİR TOPRAK BU KADAR VATAN OLMAYI HAK ETMEMİŞTİR”

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu burada yaptığı konuşmada, Hiçbir toprak, bu topraklar kadar vatan olmayı hak etmemiştir. Hiçbir millette vatan sahibi olmayı milletimiz kadar hak etmemiştir. Milletimizin son geçirdiği 15 Temmuz hain kalkışmasına rağmen milletimiz tarih boyunca büyük sınavlar vermiş, badireler atlatmış, büyük tehlikeleri geçirmiş, büyük fedakarlıklar yapmış ve sonunda da istiklaline her zaman verdiği mücadele ile elde etmiştir” ifadelerini kullandı.

1MEYDANLARA İNEN İLK ŞEHİR KIRIKKALE’DİR”

Kırıkkale Belediye Başkanı Saygılı ise, “Bu Cumhuriyet Meydanı, korkakların yeri değil. Burası vatanını, milletini seven, bu uğurda ölmeyi seve seve göze alan yiğit hemşehrilerimin meydanı. Meydanlara ilk inen şehir Kırıkkale’dir. Tıpkı nüfusuna göre en fazla şehit veren il olduğu gibi” dedi. Cumhuriyet Meydanında toplanan grup, meydana kurulan platformdan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını dinledi. Etkinlik, Kırıkkale Belediyesi Mehter Takımı'nın gösterisiyle sona erdi.

İlginizi Çekebilir

Şehit Ayberk Soyutemiz son yolculuğuna uğurlandı

İlginizi Çekebilir

Şehit Sözleşmeli Er Otal, Kırıkkale'de son yolculuğuna uğurlandı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'ye şehit ateşi düştü

Haber Yorumları

Yorum Yaz

35818

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-