• Dolar
  28.926
 • Euro
  31.349
 • Ç.Altın
  3.198
 • Altın
  1.888
KIRIKKALE
12°

Kırıkkale’de kadın sürücü ve yolculara KADES anlatıldı

​​​​​​​Ulaşımda 43 ilin geçiş güzargahında bulunan Kırıkkale'de, jandarma ve polis ekipleri, uygulama noktasında durdurulan kadın sürücüler ve yolculara KADES uygulaması hakkında bilgi vererek, broşür dağıttı.


Kırıkkale Valiliği koordinesinde Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, Yüksek Hızlı Tren köprüsü altında bulunan uygulama noktalarında kadın sürücü ve yolculara KADES uygulaması hakkında bilgilendirmelerde bulundu. KADES uygulamamasını telefonlarına indirmek isteyen kadınlara yardım eden ekipler, KADES uygulamasına ilişkin bilgiler içeren broşür dağıtıldı. KADES uygulamasını sadece kendileri için değil, başka bir kadının şiddete mağdur olduğunu gördükleri halde de kullanılabileceklerini anlatan ekipler, uygulamaya çift tıklandığında ekiplerin çok kısa bir süre içerisinde olay yerine geldiklerini ifade ettiler. Ekipler, kadına yönelik şiddetin önlenmesi adına çalışmaların durmaksızın devam edeceğini belirtti. KADES hakkında bilgilendirme yapılan sürücü Kübra Pekşen, “Güzel bir şey, 2 dakika içerisinde kadına şiddet anında gelinebiliyorsa. Güzel bir uygulama olmuş. Böyle uygulamaların devamını bekliyoruz daha doğrusu kadının korunmasına gerek olmayan bir dünya istiyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de kadın sürücü ve yolculara KADES anlatıldı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de nesli tükenme tehlikesi altındaki Kara Akbaba yaralı halde bulundu

İlginizi Çekebilir

‘Kilit kavşak’ Kırıkkale’de narkotik denetimi

Haber Yorumları

Yorum Yaz

73522

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-