• Dolar
  20.895
 • Euro
  22.616
 • Ç.Altın
  2.236
 • Altın
  1.329
KIRIKKALE
26°
01:15

İkindi'ye Kalan Süre

Kırıkkale'de kış lastiği denetimi

Ulaşımda 43 ilin geçiş noktası olan ve 'Kilit kavşak' olarak adlandırılan Kırıkkale'de, ticari araçlar için kış lastiği kullanma zorunluluğunun başlamasıyla denetimler yapıldı.


Türkiye genelinde ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulaması bugün başladı. 1 Nisan 2022 tarihine kadar devam edecek olan uygulama kapsamında ulaşımda 43 ilin geçiş noktası olan Kırıkkale'de polis ekipleri, kış lastiği uygulaması yaptı. Ekipler, Kırıkkale- Ankara kara yolunda durdurulan ticari araçlarda lastik kontrolü ve kış lastiklerinin diş kalınlığı ölçümlerini yaptı. Lastik derinliği 4 milimetreden fazla olan araçlar yoluna devam ederken, sürücülerin çoğunluğunun kurallara uyduğu görüldü. Kurallara uymayan sürücülere 846 TL cezai işlem uygulanırken, denetimlerin aralıksız sürdürüleceği belirtildi.

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de DEAŞ operasyonunda 3 tutuklama

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de kar yağışı başladı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de 1896 kişi AFAD gönüllüsü oldu

Haber Yorumları

Yorum Yaz

59864

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-