• Dolar
  27.386
 • Euro
  29.066
 • Ç.Altın
  2.760
 • Altın
  1.630
KIRIKKALE
23°

Kırıkkale’de marketlerde 'fahiş fiyat' denetimi

​​​​​​​KIRIKKALE'de, Ticaret İl Müdürlüğü ve zabıta ekipleri temel gıda ve tüketim ürünlerinin satıldığı marketlerde denetim yaptı.  Raflardan toplanan ürünlerin etiketleri ile kasa fiyatları karşılaştırılarak incelendi.


Ticaret il Müdürlüğü ve Kırıkkale Belediyesi Zabıta ekipleri Kırıkkale’de market ve işletmelerde denetim yaptı. Marketlerde çay, şeker, un, yumurta, tavuk, pirinç, peynir, süt ve yağ gibi ürünler başta olmak üzere temel ihtiyaç maddelerinin hem fiyatları hem de gramaj değerleri incelendi.  Etiket fiyatı ile kasadaki fiyat farklılığını inceleyen ekipler, haksız fiyat uygulandığı belirlenen ürünlerden dolayı market ve işletmelere tutanak tuttu. Tutanaklar, Ticaret Bakanlığı'na gönderilip, işlem başlatılacağı belirtildi. Denetimlerin ileriki günlerde de devam edileceği öğrenildi.

İlginizi Çekebilir

Başkanlar Kırıkkale’yi konuştu

İlginizi Çekebilir

Market yöneticisi 'Fahiş Fiyat' denetimi yapan belediye personeline zorluk çıkarttı

İlginizi Çekebilir

Yerli malı Türk'ün malı, herkes onu kullanmalı

Haber Yorumları


Adnan Adıgüzel
Keşke her gün yapsalar bu denetlemeleri. Kesin gazeteciler var diye işlem yapmışlardır, yoksa bakıp geçiyorlar

Yorum Yaz

60283

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-