• Dolar
  27.386
 • Euro
  29.066
 • Ç.Altın
  2.760
 • Altın
  1.630
KIRIKKALE
23°

Kırıkkale’de öğrenciler atık malzemelerden yaptıkları tornetlerle yarıştı

​​​​​​​Kırıkkale’de ilkokul öğrencileri, ‘sıfır atık projesi’ kapsamında atık malzemelerden yaptıkları tornetler ile yarıştı.


Kırıkkale Şehit Ahmet Duman İlkokulu öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen etkinliklerde,  ‘Sıfır atık projesi’ çerçevesinde kendi yaptıkları oyun araçlarıyla yarıştı. Halk arasında  ‘Tornet’ olarak bilinen oyun araçlarıyla birbirleri ile yarışan öğrenciler, renkli görüntülere sahne oldu.  Diğer öğrenciler ise okul bahçesinde kurulan parkurun dışında arkadaşlarına tezahüratlarla destek oldu. Büyük heyecana ve çekişmeye sahne olan yarışları öğrencilerin aileleri de takip etti.  Yarış sonrasında İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, dereceye giren öğrencilere madalyalarını ve kupalarını verdi.

Milli Eğitim Müdürü Telefoncu, yaptığı açılmada “23 Nisan öncesi çocuklarımız böyle bir şenlik yaşıyor. Amacımız bu yaş grubundaki çocuklarımızın bilinçli tüketimi, tasarrufu daha sağlıklı bir şekilde kavramalarını sağlamak, onlara yardımcı olmak. Atıkları nasıl kullanmaları gerektiğini, atıkların nasıl kazanılması gerektiğini çocuklarımızın daha güzel öğrenmesi anlamında güzel bir çalışma oldu” diye konuştu.

Tornet yarışında birinci olan 4. Sınıf öğrencisi Azra Sağkol ise, “Çok mutluyum, tornet yarışmasını kazanıp sınıfımı temsil ettiğim içinde çok mutlu oldum” dedi.

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de öğrenciler atık malzemelerden yaptıkları tornetlerle yarıştı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

63978

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-