• Dolar
  18.834
 • Euro
  20.332
 • Ç.Altın
  1.826
 • Altın
  1.136
KIRIKKALE
04:47

Öğleye kalan Süre

Kırıkkale’de ‘Silahtan çıkan bir ses, kaybedilen bir nefes’ kampanyası

​​​​​​​Kırıkkale'de, ‘maganda’ kurşununa engel olmak için hazırlanan ‘Silahtan çıkan bir ses kaybedilen bir nefes’ kampanyasının tanıtımı yapıldı.


Kırıkkale Valiliği koordinesinde, Kırıkkale Üniversitesi (KKÜ), İl Emniyet Müdürlüğü’nce hazırlanan ve Kırıkkale Belediyesi, İl Jandarma Komutanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğünün destek verdiği ‘maganda’ kurşununa engel olmak için hazırlanan ‘Silahtan çıkan bir ses, kaybedilen bir nefes’ kampanyasının tanıtımı yapıldı. KKÜ Merkezi Derslikte yapılan tanıtım toplantısına Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, KKKÜ Rektörü Prof. Dr. Ersan Arslan, Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, Jandarma Komutanı Albay Barış Cücen, Emniyet Müdürü Fahri Bulut, protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Tanıtım toplantısında konuşan Vali Tekbıyıkoğlu, “Düğün eğlence asker uğurlama veya bir kutlama için silah kullanılmaz. Bunun sosyal kültürel etkilerinin olduğunu ancak aynı zamanda gelişmişliğinde bir göstergesidir. Hiçbirimiz İsviçre’de bir maç kutlamasında silah kullanıldığını, insanların sevinçlerini havaya ateş açarak yaşadıklarına ilişkin bir haber hatırlamıyoruz veya İngiltere’de hatırlamıyoruz. Henüz gelişmeyi tamamlayamamış güneyimizdeki coğrafyada Afrika veya Güney Asya’da bu tür vakaların olduğunu biliyoruz. Ben bunu gelişmişlik seviyesi olarak görüyorum. 2002 ile 2021 yılları arasında düğün, kutlama, asker uğurlaması gibi olaylarda 252 vatandaşımızı kaybettik. Niye? Hiçbir sebep yok. Tam 2 bin 507’de vatandaşımız bu olaylarda yaralandı. Savaş değil, harp değil. 2017-2021 yıları arasında ülke genelinde bin 793 olay gerçekleşiyor. 72 vatandaşımızı kaybediyoruz. Çocuklar öksüz kalıyor, yetim kalıyor. Hayalleri olan insanların hayalleri sönüyor. Yaralı sayısı ise 892. İlimizdeki verilerde bu konuda hiç iç açıcı değil. İlimizde 2017-2021 yılları arasında 70 kayda geçen olayda, 2 tane vatandaşımızı kaybettik, 13 vatandaşımız da yaralandı. Bunlar polisiye tedbirlerle önüne geçebileceğimiz olaylar değil. Hiç kimse düğününde bir jandarma veya polisin düğününde oturarak, bunu gözlemlemesini istemez. Hepimiz birbirimizin vicdanı ve polisi olacağız. Emniyet Genel Müdürlüğünden çıkarttığımız 220 bin TL bütçeyle afiş, broşür ve film çalışmalarımızı yaptırdık. Bilhassa salon düğünlerinde kısa filmi sergileyeceğiz” dedi. Konuşmanın ardından kampanya için hazırlanan kısa film, katılımcılara izletildi.

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de senaryo gereği damat ‘maganda kurşunu’ ile hayatını kaybetti

İlginizi Çekebilir

Asker eğlencesinde bekçilere silah teşhirinde ve mukavemette bulunan 5 kişi gözaltına alındı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

23356

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-