• Dolar
  19.015
 • Euro
  20.406
 • Ç.Altın
  2.001
 • Altın
  1.208
KIRIKKALE
14°
00:33

Yatsı'ya Kalan Süre

Kırıkkale’de yaya önceliğine dikkat çekildi

​​​​​​​İçişleri Bakanlığı'nca trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla 'Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu' sloganıyla Kırıkkale’de kampanya gerçekleştirildi.


Şehitler Orta Okulu önündeki yolda yapılan etkinliğe Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Jandarma Komutanı Albay Barış Cücen, İl emniyet Müdürü Fahri Bulut, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı. Etkinlik kapsamında bazı öğrenciler üzerinde ‘Dur-Geç’ yazan trafik işaretiyle araçları durdururken, Vali Tekbıyıkoğlu ve diğer öğrenciler yaya geçidinden karşıya geçti.  Durdurulan araç sürücülerine konu hakkında bilgiler aktaran Tekbıyıkoğlu, sürücülere broşür verdi. Etkinlikten sonra açıklamada bulunan Vali Tekbıyıkoğlu, “İlk başta çocuklarımıza trafik krallarının nasıl işlediğini yayanın ve taşıtların birbirlerine geçiş üstünlüğünün ne olduğunu anlattık. Krallara ne kadar riayet edilirse trafikteki ölüm oranları ve kaza oranları azaldığını görüyoruz. Türkiye’nin bu konuda çok etkin çalışması var ve trafik kazalarında ve ölüm oranlarında belirgin bir azalış var. Biz 2030 yılında Türkiye çapında ölümlü trafik kazalarının yüzde 50 oranında azaldığını hedefliyoruz” dedi.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

58066

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-