• Dolar
  18.833
 • Euro
  20.370
 • Ç.Altın
  1.827
 • Altın
  1.136
KIRIKKALE
03:41

Öğleye kalan Süre

Kırıkkale’ye Yeni Mezarlık

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, açıkladığı projeleri bir bir yerine getirmeye devam ediyor. Bu projeler arasında yer alan Yeni Şehir Mezarlığında da çalışmalar başladı.


ŞEHRİN İHTİYAÇLARINI UZUN SÜRE KARŞILAYACAK

Kırıkkale’de ki mevcut mezarlık kapasitelerinin dolması nedeniyle yeni mezarlık çalışmalarına başlayan Kırıkkale Belediyesi şehrin ihtiyacını uzun yıllar karşılayacak yeni mezarlık yerini Çevre Yolu üzerinde oluşturmaya başladı. Yaklaşık 70 dönüm üzerine inşaa edilecek yeni mezarlık alanı şehrin ihtiyacını karşılayacak fiziki yapılara da sahip olacak.

2022 YILINDA AÇILACAK

Yeni Mezarlık İnşaa alanında yapılan çalışmaları inceleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Şehrimizde ki mezarlık alanları artık ihtiyaca cevap veremez duruma gelmişti, bizlerde Uzun yıllar Kırıkkale’mizin mezarlık ihtiyacını karşılayacak alanımızdaki çalışmalarımıza başladık. Arkadaşlarımız hummalı şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. Çok yakın bir zamanda burayı hizmete açmayı planlıyoruz” ifadesini kullandı.

GASİLHANE, TAZİYE EVİ, YEŞİL DOKU

Yeni mezarlık alanında bulunacak fiziki yapılar hakkında da bilgi veren Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “ Burada vatandaşlarımız taziye ziyaretlerini, defin işlemlerini rahat bir şekilde yapmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Yeşil dokuyu yapacağımız ağaçlandırma çalışmalarıyla da çoğaltacağız. Bu alanda ayrıca camii, gasilhane, taziye evi, oto park ve benzeri sosyal donatılar olacak. Burada da cenaze ve defin hizmetleri ücretsiz bir şekilde ekiplerimiz tarafından 7 gün 24 saat esasına göre vatandaşımızın hizmetinde olacak. Bir kısmı da ücret karşılığında aile mezarlığı olarak satışa sunacağız” şeklinde konuştu.

VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TEKER TEKER YERİNE GETİRİYORUZ

Kırıkkale Belediyesi’nin yürüttüğü projelerin de şehirde göze çarptığının hatırlatılması üzerine Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, verilen sözlerin teker teker yerine getirildiğini söyleyerek “Şehrimiz şuan şantiye halinde, bir tarafta bilim parkı, buz pisti, diğer tarafta etiler köprülü kavşak, 3 ayrı yeni park inşaası, millet bahçesi, asfalt, bordür, mahalle konağı çalışmalarımız her tarafta devam ediyor. Aziz milletimize hizmet etmenin verdiğimiz sözlerin teker teker yerine getirilmesinin heyecanını yaşıyor, bunun ile de mutlu oluyoruz” ifadesini kullandı.

GURUR DUYDUĞUMUZ YATIRIMLAR

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, verilen sözlerin yerine getirildiğini tüm Kırıkkale halkının gördüğünü belirterek “Hamdolsun, gece gündüz demeden aziz şehrimiz için çalışıyoruz. Yaptığımız her işte başımız dik, anlımız ak. Yaptığımız yatırımlar  gurur duyduğumuz başarı olacak” dedi.

YATIRIMLAR ŞEHRE ÖNEMLİ ÖLÇÜDE KATKI SAĞLAYACAK

Başkan Saygılı şehrin yapılan bu yatırımlar ile çehresinin değiştiğini belirtirken Kırıkkale’ye istihdam sağlayacak, tüm şehrin ekonomik anlamda fayda sağlayacağı Roket-San ile Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanlığı ve Depo Komutanlığı da şehrin yapısına önemli ölçüde katkı sağlayacağını vurguladı. Başkan Saygılı “Özellikle Roket-San yan sanayi ile birlikte 5 bin kişiye istihdam sağlayacak. Bu şehrimize ekonomik anlamda çok büyük katkı sağlayacak” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

Başkan Saygılı, Çocuklularınızla Kitap Okumaya Davet Ediyorum

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de kar yağışı başladı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de semt pazarında fiyat, maske ve terazi denetimi

Haber Yorumları

Yorum Yaz

88212

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-