• Dolar
  16.885
 • Euro
  17.833
 • Ç.Altın
  1.595
 • Altın
  992.000
KIRIKKALE
24°
04:51

Öğleye kalan Süre

Kurallar unutuldu, Kırıkkale’de vakalar arttı

​​​​​​​Kırıkkale'de, maske ve sosyal mesafe kuralı unutulunca koronavirüs vaka sayıları arttı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, 1 haftada vaka sayısı en çok artan 5 il arasında açıkladığı Kırıkkale'de, bazı kişilerin maskesiz dolaştığı, bazılarının da ma


Kentte maske ve sosyal mesafe kuralı unutulunca koronavirüs vakaları yeniden artmaya başladı. 100 bin kişide görülen vaka sayısı 65,30'dan 99,11'e yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 haftada vaka sayısı artan 5 il arasında Kırıkkale'nin de bulunduğunu açıkladı. Ancak kentte, vaka sayılarındaki artışa rağmen bazı vatandaşların maske takmadıkları, kentin en işlek caddesi Zafer Caddesi'nde maskelerini çene altında taşıdıkları görüldü. Bazı yerlerde sosyal mesafenin de ihlal edildiği dikkat çekti.

Üniversite öğrencisi Raşit Köksal, "İnsanlar artık maske takmamaya başladı. Ölümcül bir hastalık içerisindeyiz, maskeyi takmak zorundayız. Sosyal mesafeye dikkat edilmiyor. Görüyoruz kimse maske takmıyor caddelerde. Bu şekilde devam ederse vakalar daha da artacak" dedi.

Üçler Gönültaş ise, "Etrafa bakıyorsunuz insanların hiçbiri maske takmıyor, aşı da olmuyor. Bu vakalar nasıl düşecek. İki yıl oldu daha normal hayata dönemedik. Her geçen gün vaka sayıları artıyor da artıyor. Biraz daha sosyal mesafeye dikkat edelim, maskelerimizi takalım" diye konuştu.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

84750

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-