• Dolar
  18.827
 • Euro
  20.316
 • Ç.Altın
  1.827
 • Altın
  1.136
KIRIKKALE
04:0

Öğleye kalan Süre

Market yöneticisi 'Fahiş Fiyat' denetimi yapan belediye personeline zorluk çıkarttı

Kırıkkale Belediyesi zabıta ekipleri ile Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri ‘fahiş fiyat’ denetimi yaptı. Mağaza yöneticisi önce gazetecilerin çekim yapmamasını istemedi daha sonra ekiplere zorluk çıkarttı.


KAMERALARI KAPATMAYA ÇALIŞTI

Kırıkkale'de Zabıta ekipleri ile Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, döviz kurundaki düşüşün fiyatlara yansıyıp yansımadığını tespit etmek için marketlerde denetim yaptı. Yapılan denetimleri görüntülemek isteyen gazetecilerin çekim yapmamasını istemeyen market yöneticisi, denetimleri çeken belediye personeline de kimliğini sordu. Sorgu üzerine bazı belediye personeli market yöneticisine tepki gösterirken, market yöneticisi o anları kaydeden kameraları eliyle kapatmaya çalıştı.

TUTANAK TUTULDU

Yaşanan olayların ardından zabıta ve Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri mağazada fiyat, gramaj değerleri ve hijyen denetimlerini yaptı. Etiket fiyatı ile kasadaki fiyat farklılığını inceleyen ekipler, haksız fiyat uygulandığı belirlenen ürünlerde ve gramajı eksik olan ekmeklerden dolayı market ve işletmeler hakkında tutanak tuttu. Tutanakların Ticaret Bakanlığı'na gönderileceği ve yapılan incelemelerin ardından iş yerleri hakkında işlem başlatılacağı belirtildi.

DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Denetim sonrası açıklamalarda bulunan Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürü Koray Arslan, “Kırıkkale’mizde zincir marketlere ve tüm esnaflarımıza yönelik tüketicimizi korumamız amacıyla bir denetim gerçekleştirdik. Denetimlerde etiketlerin kontrolü yapılarak, kasa fiyatları arasındaki farkın kontrolü yapıldı. Marketler içerisinde bulunan hijyen koşulları, ekmeklerin gramajlarının tespitlerini gerçekleştiriyoruz. Ticaret İl Müdürlüğüyle birlikte ortak bir çalışma sürekli devam ediyor. Her gün denetimlerimiz aralıksız devam edecek. Bugünde bir markette bulunan ekmek gramajlarında bir eksik tespit ettik. Bu tespitimizle beraber tutanağımızı tuttuk. Gerekli cezai işlemler yapılacaktır. Bu konuyla ilgili olarak zabıta ve Ticaret İl Müdürlüğü olarak çok hassasız” dedi.

İlginizi Çekebilir

Babasının intihara kalkışırken ölümüne neden olduğu Hazal toprağa verildi

İlginizi Çekebilir

Yaşlı adamı önce dövdüler sonra tabanca ve parasını çalıp kaçtılar

İlginizi Çekebilir

Yakalanan suç makinesi cezaevine gönderildi

Haber Yorumları

Yorum Yaz

75982

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-