• Dolar
  28.921
 • Euro
  31.307
 • Ç.Altın
  3.198
 • Altın
  1.881
KIRIKKALE
12°

Millet Bahçesi’ne büyük ilgi

Yapı tamamlanan Kırıkkale Millet Bahçesi, Ramazan Bayramında ziyarete açıldı. Bayram süresince Kırıkkaleliler Millet Bahçesine akın etti.


RAMAZAN COŞKUSU KATLANDI

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın vaadleri arasında bulunan çok fonksiyonlu Kırıkkale Millet Bahçesi Projesi tamamlanarak Ramazan Bayramında ziyarete açıldı. Üç günlük bayram tatili süresince Kırıkkale Millet Bahçesini 10 bine yakın vatandaş ziyaret etti. Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Ramazan Bayramının güzel manevi havası içerisinde yapımını tamamladığımız Millet Bahçemizi ziyarete açtık. Millet Bahçemizin şehrimize, ülkemize ve aziz hemşehrilerime hayırlı olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

 

MİLLET BAHÇESİ SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRDİK

Başkan Saygılı “Amacımız bizi seven, güvenen, seçen hemşehrilerimize layık olmaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hemşehrilerimize verdiğimiz Millet Bahçesi sözümüzü de yerine getirdik. Geride bıraktığımız dönemde Kırıkkale’miz için çok verimli geçti, alt yapıdan üst yapıya kadar şehrimize gözle görülür değişikliklere imza attık. 500 bin dönüm alan üzerine yapımı tamamlanan Millet Bahçemizi de hemşerilerimiz ile buluşturduk” dedi.

 

ŞEHRİMİZİN VİZYONUNA KATKI SAĞLADI

Millet Bahçesi’nin Kırıkkale’nin gelişmesine katkı sağlayacağını belirten başkan Saygılı “43 ilin geçiş güzergahında bulunan Millet Bahçemiz şehrimize dışarıdan gelenler için bir uğrak yeri dinlenme noktası olacak. İçinde Kızılırmağın geçmesi nedeniyle Türkiye’de 500 bin metrekare alandan oluşan Kırıkkale Millet Bahçemiz yeşil alan örtüsüyle de dikkat çekici büyüklükte.” Şeklinde konuştu.

 

KEYİFLİ VAKİT GEÇİRECEKLER

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Ramazan bayramında ziyarete açılan Millet Bahçesinde inceleme yaparak ziyarete gelen vatandaşlar ile bayramlaştı. Başkan Saygılı ziyarete gelen Kırıkkalelilere de “Siz vatandaşlarımızın huzur ve keyifle zaman geçirmeleri için tüm ayrıntıların düşünüldüğü millet bahçemizi ziyarete açtık. Millet bahçemizde; kafeterya, dinlenme alanları, yürüyüş parkuru, dış mekân spor alanları, bisiklet yolları, futbol, basketbol sahası ile yeni nesil oyun grupları bulunuyor. Her yaş grubuna hitap eden millet bahçemiz sosyal donatı alanı ile ziyaretçilerine doğayla iç içe sosyal yaşam alanı sunmuş olacak” dedi.

 

ÇOK KEYİFLİ BİR YER OLMUŞ

Ramazan bayramında ziyaretçi akınına uğrayan Kırıkkale Millet Bahçesini 10 binin üzerinde kişi ziyaret ederek rekora imza attılar. Kırıkkaleliler Millet Bahçesi ile ilgili olarak keyifli bir alan olarak değerlendirerek “Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’ya bu güzel hizmeti Kırıkkaleliler ile buluşturduğu için teşekkür ediyoruz. Gerek hafta sonları dinlene bileceğimiz bir alan olmasının yanı sıra şehir dışından gelen misafirlerimizi de rahatlıkla gezdire bileceğimiz çok keyifli bir alan olmuş” ifadesini kullandılar.

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’ye Yeni Mezarlık

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Belediyesinden memurlarına rekor artış

İlginizi Çekebilir

‘Sokak Sağlıklaştırma’ Projesi bilgilendirmeleri başladı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

37528

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-