• Dolar
  16.885
 • Euro
  17.833
 • Ç.Altın
  1.595
 • Altın
  992.000
KIRIKKALE
24°
04:19

Öğleye kalan Süre

Müteahhitlerin sorunları TSO’da görüşüldü

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren müteahhitlik firmalarının yetkilileri odamız organizasyonunda düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldiler.


Kırıkkale TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı başkanlığında gerçekleşen toplantıda sektörde yaşanan sorunlar ele alındı. Kırıkkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Korkmaz’ın da katıldığı toplantıda öncelikle firma yetkililerinin Kırıkkale Belediyesinden talepleri konuşuldu. 2022 yılında alınacak harçlar için açıklanan yüzde 25’lik artış oranının Kırıkkale Belediyesi imar işlerinde yüzde 10 oranında uygulanacağını ifade eden Korkmaz, müteahhitlerin diğer taleplerini de not aldı. Toplantıya katılan firma temsilcilerinin inşaatlarda kullanılması istenen bazı malzemelerin tek çeşitle sınırlandırılmış olmasının sorun teşkil ettiği yönündeki talepleri için de alternatif ürün kullanımı konusunda çalışma yapılması kararı alındı.

Sektördeki en büyük sorunun malzeme fiyatlarındaki yüksek artış olduğuna işaret eden Başkan Varlı, bu dalgalı fiyat döneminin bir süre daha devam edebileceğini, sektörde faaliyet gösteren herkesin buna göre tedbirler almasında fayda olduğunu söyledi. Yaşanan sorunların ortak akıl ve istişare ile daha rahat çözüme kavuşturulacağının altını çizen Varlı, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın tüm sektörlerdeki her üyesinin her zaman yanında olduğunu, sorunların çözümü noktasında gereken tüm gayreti de her zaman gösterdiğini söyledi.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

46981

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-