• Dolar
  19.023
 • Euro
  20.410
 • Ç.Altın
  2.001
 • Altın
  1.205
KIRIKKALE
14°
00:45

Akşam'a Kalan Süre

Öğrenciler, su içme alışkanlığı kazandırmak için su dağıttı

​​​​​​​Kırıkkale’de ilköğretim öğrencileri, insanların su içme alışkanlığı kazanması için hazırlanan proje kapsamında cadde ve sokaklarda su dağıttı.


Mustafa Necati İlköğretim Okulu Sınıf Öğretmeni Adem Canarslan tarafından hazırlanan ‘Su içme alışkanlığı kazandırma’ etkinliği kapsamında öğrenciler, Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Meydandan hareket eden öğrenciler, Zafer Caddesi, Ankara Caddesi ve Hürriyet Caddesinde su içme farkındalığı oluşturmak için ellerinde pankartlarla ve sloganlar atarak yürüdü. Daha sonra meydanda tekrar toplanan öğrenciler, suları cadde ve sokaklardan geçen vatandaşlara ikram etti. Etkinlik kapsamında öğrenciler bugün 3 bin suyu vatandaşlara dağıtacak.

Konu hakkında açıklama yapan Mustafa Necati İlköğretim Okul Müdürü Sabri Acar, “Su insan sağlığı için çok önemli bir besin kaynağı olarak görüyoruz. Bunun için öğretmen, öğrenci ve velileri olarak suyun önemine dikkat çekmek için böyle bir proje hazırladık. Şuanda öğrencilerimizin ikram ettiği suyla vatandaşlar da su içmenin faydalı olduğunu bir daha öğrenmiş olacak” ifadelerini kullandı.

“SU HAYATTIR, İNSAN SUSUZ 3 GÜN DAYANABİLİYOR”

Projeyi uygulayan sınıf öğretmeni Adem Canarslan ise, “Projemizi 4 yıldır uyguluyoruz. Artık geleneksel hale getirdik. Su içme alışkanlığı kazandırma etkinliği, topluma su içme alışkanlığını kazandırmayı amaçladık. Su hayattır, insan susuz 3 gün dayanabiliyor ama insan açlığa 20 gün dayanabiliyor. Susuz hayata asla direnemiyor. Dolayısıyla toplumumuzun su içme alışkanlığı kazanabilmesini amaçladık. Bugün 3 bin bardak su ikram edeceğiz” dedi.

4 sınıf öğrencisi Furkan Uygurtaş, “Bugün vatandaşlara su dağıttık ve çok eğlendik. Herkesin günde 2 litre su içmesi lazım. Günde herkes 2 litre su içerse sağlıklı olur” diye konuştu. 4. Sınıf öğrencisi Ayşe Şevval Karagölge de “Su içme alışkanlığı kazandırma projesi için buraya geldik. İnsanlara su dağıttık” dedi.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

63810

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-