• Dolar
  28.944
 • Euro
  31.330
 • Ç.Altın
  3.198
 • Altın
  1.882
KIRIKKALE
12°

Özgür Hoca istifa etti. Aday adaylığını açıklayacak

Mahalli idareler seçimleri öncesinde Kırıkkale’nin tanınmış eğitimcilerinden Özgür Şahbaz, MHP Kırıkkale Belediye Başkan Aday Adaylığı için devlet memurluğundan istifa etti.


ÜLKÜCÜ CAMİANIN SEVİLEN İSMİ

Halen Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Kırıkkale Şube Başkanlığı görevini de yürüten Özgür Şahbaz, ülkücü camia tarafından yakından tanınıyor. Daha önce Zeytinburnu Ülkü Ocakları Başkanlığı, İstanbul Üniversitesi Teşkilat Başkanlığı, Siirt Ülkü Ocakları kurucu başkanlığı yapan Şahbaz, ortaokul yıllarından bugüne kadar Kırıkkale Ülkü Ocaklarında çeşitli kademelerinde yer aldı.

 

İSTİŞARELER YAPIYORUZ

Kırıkkale Belediye Başkanlığı için devlet memurluğundan istifa eden Şahbaz, MHP Kırıkkale Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yakın zamanda yapacak. Konu hakkında açıklama yapan Şahbaz, “Kendimi bildim bileli Ülkücü hareketin içerisindeyim. Yaklaşık yedi aydır Türk Milliyetçiliği fikriyatına ömrünü vermiş değerli büyüklerim ve dava arkadaşlarımla istişareler yapıyoruz. Yapılan görüşmeler neticesinde Kırıkkale’nin ülkücü hareketin hizmet anlayışına ihtiyacı olduğu kararına vardık” ifadelerini kullandı.

 

KIRIKKALE AŞKINA

Özgün Şahbaz, açıklamasının devamında ise, “Bugün itibari ile Türk Milliyetçilerinin adayı olarak Türk Milliyetçilerinin tek siyasi kurumu olan Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kırıkkale Belediye Başkan aday adayı olmak için 23 yıldır yürüttüğüm onurlu memuriyetten istifa etmiş bulunmaktayım. Allah hakkımızda hayırlı olanı versin” dedi. ‘Kırıkkale Aşkına’ sloganı ile seçimlere hazırlanan Şahbaz, ayrıca ileri ki günlerde geniş kapsamlı bir toplantı ile aday adaylık başvurusunu yapacağını sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir

Market yöneticisi 'Fahiş Fiyat' denetimi yapan belediye personeline zorluk çıkarttı

İlginizi Çekebilir

Gürültü kirliliğine birlikte engel olalım

İlginizi Çekebilir

Kavga ettiği kişiden kaçarken çatıdan düşerek yaralandı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

20728

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-