• Dolar
  27.386
 • Euro
  29.066
 • Ç.Altın
  2.760
 • Altın
  1.630
KIRIKKALE
23°

Öztürk’ten MKE işçisine zam müjdesi

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, MKE’nin taşeron işçilerini de rahatlatacak bir gelişmeye imza attı. MHP’li Öztürk, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile yaptığı görüşme sonrasında, taşeron işçilere de güzel bi


MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, zam haberini duyurduğu yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; “MKE’nin anonim şirkete dönüşümü sürecini titizlikle takip eden MHP Milletvekili Halil Öztürk, gerek komisyon çalışmaları, gerekse genel kurul çalışmaları sırasında gereken yerde gereken müdahaleleri yaparak sürecin personel ve Kırıkkale lehine ilerlemesine katkı sağlamıştı.”

 “Yapılan her türlü olumsuz yaklaşımlara ısrarla karşı çıkan MHP’li Öztürk, özellikle CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal’ın “yeniden yapılanmanın” MKE’yi ortadan kaldıracağına dair açıklamalarına itiraz ederek süreci desteklemiş, bu konuda gerek Milli Savunma Bakanlığına gerekse MKE Genel Müdürlüğüne, TBMM Genel Kurulundan yaptığı konuşmalarla ve basın açıklamalarıyla her zaman destek olmuştu.”

“Her konuda olduğu gibi bu konuda da haklı çıkan MHP’li Öztürk’ün Bakanlık ve Genel Müdürlük nezdinde yaptığı girişimlerinin meyvesini Kırıkkale halkına ve Kırıkkale şehrine önemli bir katkı olarak sunuyor. MHP’li Öztürk’ün girişimleri sayesinde, hem MKE çalışanlarının hem de MKE’de taşeron olarak çalışan işçilerin maddi ve manevi olarak yüzleri gülmeye başladı.” 

Daha önce yıllık sözleşme imzalayan taşeron işçilerin 3 yıl boyunca huzurla çalışmalarını sağlayacak bir sözleşmenin imzalanmasına katkı sağlayan MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sayın Bakanımızla gerekli görüşmelerimizi tamamladık. MKE’de görev yapan taşeron işçilerimiz de rahatladı. Taşeronda çalışan kardeşlerimizin sözleşmeleri devam ediyor. Hayırlı uğurlu olsun değerli kardeşlerim. Cumhur İttifakı var olsun,” ifadeleri yer aldı. 

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, tüm çalışanları mutlu eden asgari ücret haberine de atıfta bulunan MHP’li Öztürk, Cumhurbaşkanının yapmış olduğu 4 bin 250 TL’lik asgari ücretin üzerine, temizlik işçilerine %20, güvenlik görevlilerine de %40 zam ekstra zam yapılacağının müjdesini verdi. Bugüne kadar verdiği her sözün arkasında duran MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, bu zamlarla birlikte temizlik işçilerinin 5 bin TL üzerinde, güvenlik görevlilerinin de 6 bin TL üzerinde maaşa kavuşacaklarını ifade etti. 

Taşeron çalışanların sözleşmelerinin üç yıl daha uzatılacağının da altını çizen MHP’li Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayı şu ifadelerle tamamladı: “3 yıllığına uzatılan sözleşmeler, inşallah daha sonra da üçer yıllık periyotlar halinde yenilenecektir. Biz, söz verdiğimiz gibi MKE taşeronlarının ve diğer tüm MKE çalışanlarının yanındayız. Böylelikle hem Türkiye, hem Kırıkkale, hem de MKE çalışanları kazanmaya devam edecektir.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Ekrem İmamoğlu Kırıkkale'ye geliyor

İlginizi Çekebilir

Marketlerin fiyat oyununa son! Resmi Gazete'de yayımlandı

İlginizi Çekebilir

Bakanlık ve TSK MKE’den çok şey bekliyor

Haber Yorumları

Yorum Yaz

15212

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-