• Dolar
  28.923
 • Euro
  31.347
 • Ç.Altın
  3.198
 • Altın
  1.889
KIRIKKALE
12°

Romanlardan Cumhur İttifakı’na büyük destek

MHP Kırıkkale Milletvekili Adayı Av. Halil Öztürk seçim çalışmaları çerçevesinde Kırıkkale’de faaliyet gösteren Roman Dernekleri ve üyeleriyle bir araya geldi.


ROMANLARDAN ERDOĞAN’A VE MHP’YE SANDIK KAPATMA SÖZÜ

Cumhur İttifakı’na tam destek vereceklerini dile getiren Kırıkkale Romanlar Derneği ve Aşiretleri, Cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan’a Milletvekilliğinde ise Milliyetçi Hareket Partisi’ne sandık kapatma sözü verdi. MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk ile bir araya gelen Romanlar Derneği Yöneticileri ve Aşiret Liderleri, kendilerine her zaman yanlarında görmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Öztürk, toplantıda yaptığı konuşmada; “Kırıkkale sokaklarında Roman vatandaşlarımızla beraber büyüdük, bu yüzden Roman kardeşlerimizle bir araya geldiğim her an benim için çok anlamlıdır.’ dedi.

 

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN 25 İLDE KOORDİNASYON MERKEZLERİ VAR

Konuşmasında Roman vatandaşlarının zaman zaman çeşitli sıkıntılarla karşılaştığını bildiğini ifade eden Milletvekili Halil Öztürk; ‘Cumhur İttifakı; Roman vatandaşlarımızla ilgili ne kadar sorun-sıkıntı varsa hepsinin üzerine kararlılıkla gitmiş ve çözüm üretmiştir. Mevzuatımızdaki ayrımcı ifadelerin ayıklanmasından tutun da, eğitimden sağlığa, istihdamdan sosyal yardımlara kadar her türlü yapıcı uygulamayı devreye koymuştur. Hatta ve hatta 8 Nisan tarihini 'Romanlar Günü' olarak ilan etmiştir. Yine Roman vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı 25 ilimizin Valilik bünyesinde koordinatör atanmıştır.’ dedi.

 

MHP’DE, CUMHUR İTTİFAKI’NDA KENETLENDİK

Konuşmasını şu şekilde sürdüren MHP’li Öztürk; ‘Kırıkkale’de yaşayan Roman vatandaşlarımızın bugün açıkladıkları kuvvetli desteğe çok teşekkür ediyoruz. Birlikte 14 Mayıs’a güçlü adımlarla yürüyoruz. Roman vatandaşlarımızın bütün haklarını, bütün sorunlarının takipçisi olmaya devam edeceğiz. Türkiye'nin en sıkıntılı, en sancılı dönemlerinde ülkesine, bayrağına sahip çıkan Roman vatandaşlarımız 14 Mayıs’ta yine sandık kapatacaklar. Bundan büyük gurur, bundan büyük onur olamaz. Hepsinden ayrı ayrı Allah razı olsun. Memleketi terörist işbirlikçilerine bırakmayacaklar. Türkiye Yüzyılı'nın romanını da Roman kardeşlerimizle birlikte yazacağız.’ dedi.

 

ROMANLARDAN ÖZTÜRK'E DESTEK SÖZÜ

Romanlar Dernek Başkanı Kadir Gezici, Roman Aşireti Lideri İsmail Gezici ve Kanaat Önderi Feyzullah Polat koordinatörlüğünde Romanlar ve Aşiretlerle bir araya gelinen, birlik ve beraberliğin hakim olduğu coşkulu toplantıda; MHP ve milletvekili adayları için sandık kapatma sözü verip, 14 Mayıs seçiminde MHP ile Halil Öztürk’ün yanında olacaklarını söylediler.

İlginizi Çekebilir

Romanlardan Cumhur İttifakı’na büyük destek

İlginizi Çekebilir

Halil Öztürk, Cumhurbaşkanı ile Afrika'da

İlginizi Çekebilir

MHP’den Sosyal Medyaya yönelik iki ayrı önemli kanun teklifi

Haber Yorumları

Yorum Yaz

91098

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-