• Dolar
  19.015
 • Euro
  20.395
 • Ç.Altın
  2.001
 • Altın
  1.204
KIRIKKALE
14°
00:5

Akşam'a Kalan Süre

Telegram Grupları ve Listeleri

Telegram Grupları Listelerini sizler için derledik. İşte Telegram ile ilgili merak edilen ve sıkça sorulan sorular.


TELEGRAM NEDİR? BURADA NE YAPACAĞIM?

Telegram, hız ve güvenlik odaklı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Çok hızlı, basit ve ücretsizdir. Telegram’ı tüm cihazlarınızda aynı anda kullanabilirsiniz. Mesajlarınız istediğiniz sayıda telefon, tablet veya bilgisayar arasında sorunsuz bir şekilde eşitlenir.

Telegram ile her türlü mesajı, fotoğrafı, videoyu ve dosyayı (belge, zip, mp3 vb.) gönderebilir ve 200.000 kişiye kadar gruplar veya sınırsız kitlelere yayın yapmak için kanallar oluşturabilirsiniz. Telefondaki kişilerinize yazabilir ve kişileri kullanıcı adları ile bulabilirsiniz. Sonuç olarak, Telegram SMS ve e-postanın birleşimi gibidir ve tüm kişisel veya iş mesajlaşma ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Buna ek olarak, uçtan uca şifreli sesli aramaları da destekliyor.

TELEGRAM KİM İÇİNDİR?

Telegram, hızlı ve güvenilir mesajlaşmalar ve aramalar yapmak isteyen herkes içindir. İş kullanıcıları ve küçük ekipler; büyük grupları, kullanıcı adlarını, masaüstü uygulamalarını ve güçlü dosya paylaşım seçeneklerini beğenebilir.

Telegram gruplarının 200.000'e kadar üyesi olabileceğinden, düzeni korumaya ve büyük topluluklarda iletişimi verimli tutmaya yardımcı olan yanıtları, bahsetmeleri ve etiketleri destekliyoruz. Bu toplulukların, barış içinde gelişmesine yardımcı olmak için gelişmiş araçlarla yöneticiler atayabilirsiniz. Genel gruplara herkes katılabilir; tartışmalar ve geri bildirim toplamak için güçlü platformlardır.

Eğer resimler daha fazla ilginizi çekiyorsa, Telegram hareketli GIF bulma, sanatsal fotoğraf editörü ve açık bir çıkartma platformuna sahiptir (Buradan ya da buradan harika çıkartmalar bulabilirsiniz). Dahası, cihazınızdaki depolama alanı konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Telegram'ın bulut desteği ve önbellek yönetimi seçenekleriyle Telegram, telefonunuzda neredeyse sıfır yer kaplar.

Ekstra gizlilik arayanlar gelişmiş ayarlarımıza ve oldukça devrimci politikamıza göz atmalıdır. Gizlilik istiyorsanız, cihazınıza özgü Gizli Sohbetlerimizi kendi kendini yok eden mesajlar, fotoğraflar ve videolar ile deneyin ve uygulamanızı ek bir şifre ile kilitleyin.

TELEGRAM’IN WHATSAPP’TAN FARKI NEDİR?

WhatsApp’ın aksine, Telegram kesintisiz eşitmeye sahip bulut tabanlı bir mesajlaşma aracıdır. Sonuç olarak, mesajlarınıza tabletler ve bilgisayarlar da dahil olmak üzere aynı anda birkaç cihazdan erişebilir ve her biri 2 GB'a kadar sınırsız sayıda fotoğraf, video ve dosya (belge, zip, mp3 vb.) paylaşabilirsiniz. Ve tüm bu verileri cihazınızda saklamak istemiyorsanız, her zaman bulutta saklayabilirsiniz.

Çoklu veri merkezi altyapımız ve şifrelememiz sayesinde, Telegram çok daha hızlı ve güvenlidir. Bunun da ötesinde, Telegram ücretsizdir ve ücretsiz kalacaktır. Sonsuza kadar reklam yok, abonelik ücreti yok.

API'miz açıktır ve geliştiricilerin kendi Telegram uygulamalarını oluşturmalarını memnuniyetle karşılıyoruz. Ayrıca, herkesin Telegram için özel araçlar oluşturmasına, herhangi bir hizmeti entegre etmesine ve hatta dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılardan ödemeleri kabul etmesine olanak tanıyan geliştiriciler için bir Bot API platformuna da sahibiz.

Ve bu sadece buzdağının görünen kısmı. Daha özel şeyler için bu paragrafı kontrol etmeyi unutmayın.

YEŞİL TİKLER NE ANLAMA GELİYOR?

Tek tik — Mesaj, Telegram bulutuna teslim edildi ve bildirimlere izin veriyorsa arkadaşınıza bildirildi.

İki tik — Mesaj okundu (Arkadaşınız Telegram'ı açtı ve mesajla sohbeti açtı).

Telegram, istediğiniz kadar cihazda çalıştırabildiği için mesajlar için 'cihaza teslim' durumumuz yok. Peki bu tik hangisini kasteder?

GRUPLAR VE KANALLAR

TELEGRAM GRUPLARINI FARKLI YAPAN NEDİR?

Telegram gruplarının her biri 200.000'e kadar üyeye sahip olabilir ve son derece güçlü iletişim araçlarıdır. İşte onu mesajlaşma dünyasında öne çıkaran birkaç önemli özellik:

Birleşik geçmiş

Mesajlarınızı gönderdikten sonra düzenleyin, herkesten kaybolacak şekilde silin.

Platformlar arası kullanılabilirlik

Mesajlarınıza istediğiniz zaman, istediğiniz sayıda mobil veya masaüstü cihazınızdan erişin.

Anında arama

Milyonlarca mesaj arasından bile aradığınızı bulun. Aramayı kolaylaştırmak için gönderene göre filtre uygulayın.

Yanıtlar, bahsetmeler, etiketler

Grup boyutu ne olursa olsun, bir sohbeti kolayca takip edin ve iletişimi verimli tutun.

Akıllı bildirimler

Yalnızca kişiler sizden bahsettiğinde veya mesajlarınızı yanıtladığında bildirim almak için grubu sessize alın.

Sabitlenen mesajlar

Sohbet ekranının üst kısmında görüntülenecek herhangi bir mesajı sabitleyebilirsiniz. Tüm üyeler, grubunuzun sıradan mesajlarını kapatsalar bile bir bildirim alır.

EN İYİ TELEGRAM GRUPLARI

TELEGRAM EĞLENCE GRUBU

TEKLİF VE FIRSATLAR GRUBU

AMAZON TEKLİFLERİ GRUBU

TEKNİK REHBER GRUBU

BİLGİSAYAR KORSANLIĞI GRUBU

NETFLİX GRUBU

ŞARKILAR GRUBU

SPOR GRUBU

FLÖRT GRUBU

INSTAGRAM GRUBU

EN İYİ DUVAR KAĞITLARI GRUBU

MÜZİK GRUBU

IQ GRUBU

 

 

DENETLEME ARAÇLARI

Mesajları toplu olarak silebilen, üyeliği denetleyebilen ve önemli mesajları sabitleyebilen yöneticiler atayın. Yönetici ayrıcalıklarını ayrıntılı bir şekilde tanımlayın.

Grup izinleri

Tüm üyelerin belirli içerik türlerini yayınlamasını kısıtlamak için varsayılan izinleri ayarlayın. Hatta üyelerin tamamen mesaj göndermesini bile kısıtlayın ve herkes izlerken yöneticilerin kendi aralarında sohbet etmesine izin verin.

Dosya paylaşımı

Her biri 2 GB boyutunda olan her türden dosya gönderip alın, bunlara anında diğer cihazlarınızdan erişin.

 

GENEL GRUPLAR

Grubunuz için kısa bir bağlantı alın ve t.me/publictestgroup gibi herkese açık hale getirin. Bu şekilde, herkes grubun tüm sohbet geçmişini görüntüleyebilir ve mesaj göndermek için katılabilir.

Botlar ile özelleştirme

Bot API'mizi ve Satır İçi Botlarımızı kullanarak özel ihtiyaçlarınız için özel araçlar oluşturun.

Gruplar ve kanallar arasındaki fark nedir?

Telegram grupları, arkadaşlarınızla ve ailenizle bir şeyler paylaşmak veya küçük ekiplerde işbirliği yapmak için idealdir. Ancak gruplar da çok büyüyebilir ve 200.000 üyeye kadar olan toplulukları destekleyebilir. Herhangi bir grubu herkese açık hale getirebilir, yeni üyelerin önceki mesalara erişip erişemeyeceğini denetlemek için kalıcı geçmişe geçiş yapabilir ve ayrıntılı ayrıcalıklara sahip yöneticiler atayabilirsiniz. Ayrıca, yeni katılanlar da dahil olmak üzere tüm üyelerin görebilmesi için önemli mesajları ekranın üst kısmına sabitleyebilirsiniz.

Kanallar, büyük kitlelere mesaj yayınlamak için bir araçtır. Aslında, bir kanalın sınırsız sayıda abonesi olabilir. Bir kanala yayın gönderdiğinizde, mesaj sizin adınız ile değil kanalın adı ve fotoğrafı ile imzalanır. Kanaldaki her mesajın, iletilen kopyaları da dahil olmak üzere, görüntülendiğinde güncellenen bir görüntüleme sayacı vardır.

Kanallar SSS'inden kanallar hakkında daha fazla bilgi edinin »

Bir grubu nasıl oluşturabilirim?

iOS: Yeni bir mesaj başlatın (Sohbetler'deki sağ üst köşedeki simgeye dokunun) > ‘Yeni Grup’.

Android: Sohbetler listesindeki dairesel kalem simgesine dokunun > ‘Yeni Grup’.

Telegram Desktop: Sol üst köşedeki menü düğmesine tıklayın > ‘Yeni Grup’.

Yönetici atayabilir miyim?

Grubunuzu yönetmenize yardımcı olacak yöneticiler ekleyebilir ve ayrıcalıklarını ayrıntılı bir şekilde tanımlayabilirsiniz.

 

KULLANICI ADLARI

Kullanıcı adları nedir? Nasıl alabilirim?

Telegram'da herkese açık bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz. Daha sonra diğer kullanıcıların sizi bu kullanıcı adıyla bulması mümkün hale gelir. ‘Genel sonuçlar’ altındaki kişiler aramasında görünürsünüz. Sizi bulan kişilerin numaranızı bilmeseler bile size mesaj gönderebileceklerini lütfen unutmayın. Bu konuda rahat değilseniz, Telegram'da bir kullanıcı adı oluşturmamanızı tavsiye ederiz.

Ayarlar'dan bir kullanıcı adı ayarlayabilir ve sohbet, mesaj ve kullanıcı adlarını aramak için sohbet listesindeki evrensel arama kutusunu kullanabilirsiniz.

t.me nasıl çalışır?

Bir kullanıcı adı belirledikten sonra, kişilere bir t.me/kullanıcıadı bağlantısı verebilirsiniz. Bu bağlantıyı telefonda açmak, Telegram uygulamasını otomatik olarak başlatacak ve sizinle bir sohbet açacaktır. Kullanıcı adı bağlantılarını arkadaşlarınızla paylaşabilir, kartvizite yazabilir veya web sitenize koyabilirsiniz.

Bu şekilde insanlar telefon numaranızı bilmeden Telegram'da sizinle iletişim kurabilirler.

Kullanıcı adı olarak ne kullanabilirim?

a-z, 0-9 ve alt çizgi kullanabilirsiniz. Kullanıcı adları büyük/küçük harf duyarlı değildir, ancak Telegram büyük harf tercihlerinizi saklar (örn. Telegram ve TeleGram aynı kullanıcıdır). Kullanıcı adı en az beş karakter uzunluğunda olmalıdır.

 

BİR KULLANICI ADINA İHTİYACIM VAR MI?

Almak zorunda değilsiniz. Telegram kullanıcı adlarının herkese açık olduğunu ve Telegram'da bir kullanıcı adı seçmenin, kişilerin genel aramadan sizi bulmasını ve numaranız olmasa bile size mesaj göndermesini mümkün kıldığını unutmayın. Bu konuda rahat değilseniz, bir kullanıcı adı oluşturmamanızı tavsiye ederiz.

Birisi beni kullanıcı adı, mesajlar ile bulursa ve ben cevap verirsem numaramı bilecek mi?

Hayır. Taraflardan hiçbiri başka bir tarafın telefon numarasını görmez (gizlilik ayarlarınız buna izin vermediği sürece). Bu, bir Telegram grubunda tanıştığınız bir kişiye mesaj gönderdiğiniz duruma benzer.

 

KULLANICI ADIMI NASIL SİLERİM?

Ayarlar'a gidin ve kullanıcı adını boş bırakarak kaydedin. Bu, kullanıcı adınızı kaldırır; insanlar artık arama yoluyla sizi bulamaz. Bu, varolan sohbetleri etkilemez.

Kullanıcı adım alınırsa ne yapabilirim?

Telegram kullanıcı adları ilk gelen alır mantığıyla dağıtılır.

Belirli kullanıcı adlarının bazılarımız için çevrimiçi kimliğin bir parçası olduğunu biliyoruz. İstediğiniz kullanıcı adı önceden alınmışsa, bu hizmetlerden en az ikisinde aynı kullanıcı adına sahip olmanız şartıyla, hesabınız veya kanalınız için edinmenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız: Facebook, Twitter, Instagram.

Bir hesabın birden fazla bot ve kanal kullanıcı adı kaydedebilmesi nedeniyle, kullanılmayan botlara ve kanallara atanan kullanıcı adlarının yanı sıra açıkça işgal edilmiş kullanıcı adlarını geri çağırma hakkımızı saklı tutuyoruz.

Bir kullanıcı adı istemek için @Username_bot ile iletişime geçin.

Ya biri ben gibi davranıyorsa?

Bir dolandırıcı siz gibi davranıyorsa, lütfen @NoToScam ile iletişime geçin.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

43368

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-