• Dolar
  18.628
 • Euro
  19.495
 • Ç.Altın
  1.716
 • Altın
  1.067
KIRIKKALE
17°
02:58

Öğleye kalan Süre

Yahşihan’da Zehirli Asbest Boru Kalmadı

Kanserojen etkisi yaratan zehirli asbest boruların halk sağlığına verdiği zararın ortadan kaldırılması, eskimiş boruların yenilenmesi ve su kayıplarının önüne geçmek için altyapıyı baştan sona yenileyen Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, yıllar ö


BAŞTAN SONA YENİLEDİK

Kanserojen etkisi yaratan zehirli asbest boruların halk sağlığına verdiği zararın ortadan kaldırılması, eskimiş boruların yenilenmesi ve su kayıplarının önüne geçmek için altyapıyı baştan sona yenileyen Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, yıllar önce devreye giren sağlığa zararlı asbest su borularını baştan sona yeniledi. Yahşihan Belediyesi olarak halk sağlığına son derece önem verdiklerini belirten Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “Vatandaşlarımıza sağlıklı ve kaliteli hizmet sunabilmek önceliklerimiz arasındaydı. Hem su kaçaklarının önüne geçmek, hem de halkımıza hijyenik, kaliteli su kullanımını sağlamak amacı ile yürüttüğümüz çalışmalarımız geçtiğimiz aylarda bitti. 700 gün sürecek altyapı çalışmasını 500 günde bitireceğimizin sözünü vermiş olup, 400 gün gibi kısa bir sürede bitirmiştik. Bu sayede 50 yıllık altyapı sorununu ortadan kaldırdık. Altyapı çalışmalarımızda kanalizasyon hattı, içme suyu hattı, yağmur suyu hattı, elektrik hattı, Türk Telekom fiber hattı ve Kırgaz doğalgaz hattı da yenilendi. Vatandaşlarımızı biraz mağdur etsek de geleceğimiz için büyük bir yatırım yaptık. Asfalt çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah en kısa sürede tüm ilçede bitecek.” İfadelerini kullandı.

ASBEST TÜRKİYE'DE 2010'DA YASAKLANMIŞTI

Türkyılmaz konuşmasının devamında, “Yahşihan ilçesi altyapısında kullanılan kanserojen etkisi yaratan zehirli asbest boruları baştan sona yenileyerek kalıcı ve son teknoloji duktil borularla değiştirdik. Büyük oranda su kayıplarının önüne geçtik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan ‘Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması Hakkında Yönetmelik’ kapsamında, Türkiye'de 2010'dan itibaren asbest liflerinin, bu lifleri içeren karışımların ve eşyaların imalatı, piyasaya arzı ve kullanımı yasaklanmıştı. Bizler ne yapıyorsak vatandaşlarımızı düşündüğümüz için yapıyoruz. 400 gün gibi kısa sürede tamamlanan bir alt yapı projesini daha halkımızın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemize ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Yahşihan'ı susuz bırakmaya kimsenin hakkı yok!

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de düğünde silahlı kavga. 2 yaralı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de silahlı kavga; 1 yaralı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

51546

Kırıkkale’de trafik kazası: 2 yaralı
Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 9 sporcusu siyah kuşak bağladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Yunanistan’da şanlı bayrağımızın yakılmasını şiddetle lanetliyoruz”
SIRADAKİ HABERLER

Hakkımızda

Kırıkkale'nin En İyi Haber Sitesi yasal ve tarafsızlık bir şekilde yayın hayatına emin adımlarla devam ediyor. kirikkalem.net, Kırıkkale haberleri, Kırıkkale güncel Kırıkkale haberleri, son dakika Kırıkkale haberi ve gelişmeleri, Kırıkkale hava durumu, Kırıkkale namaz vakitleri ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor ve Kırıkkalespor haberlerini okuyucuları ile anlık buluşturur.

Sayfalar

İletişim

kirikkalem.net

kirikkalemnet@gmail.com

-

-